Ochrona elektronicznej poczty firmowej - jak ją zapewnić?

Ochrona danych to jeden z podstawowych aspektów na których powinna skupić się każda firma, bez względu na to czy jest to małe lub średnie przedsiębiorstwo czy też duża, międzynarodowa korporacja. We wszystkich jednym z kanałów komunikacji jest służbowa poczta - bardzo łakomy kąsek dla cyberprzestępców. Nie bez znaczenia pozostaje więc skupienie się na tym, aby w możliwie jak najbardziej skuteczny sposób zablokować ich działania. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Firmowa poczta - znaczenie jej ochrony

Poczta elektroniczna wpisuje się w najczęściej używane firmowe kanały komunikacji. To narzędzie umożliwiające przekazywanie informacji między pracownikami związane nie tylko z wykonywaniem ich codziennych obowiązków, ale także często danych klientów. Nic dziwnego, że coraz częściej firmy narażone są na różnego rodzaju wirusy, ataki phishingowe czy też scamy. Jeśli dojdą one do skutku może to oznaczać niemalże sparaliżowanie ich funkcjonowania. Nie bez znaczenia pozostają także możliwe konsekwencje prawne, jak również PR-owe. Przejęcie danych tożsame jest z brakiem zaufania do przedsiębiorstwa potencjalnych klientów oraz jego partnerów biznesowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nich szuka rozwiązań, które mogłyby temu skutecznie zapobiec.

W jaki sposób chronić pocztę firmową?

Ochrona poczty elektronicznej to przede wszystkim skupianie się na korzystaniu z najnowocześniejszych możliwości technologicznych, jak również oprogramowaniach oraz rozwiązaniach IT. Podstawową kwestią jest skupienie się na odpowiednim zakodowaniu transmisji danych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz danego przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest także zainstalowanie programu antywirusowego, a tym samym jego odpowiednia konfiguracja.
Jednym ze sposobów na ochronę poczty firmowej jest skorzystanie z usługi Ochrony Poczty proponowanej przez firmę Netia. Jest ona efektem działań zespołu Security Operations Center oraz dedykowanej platformy Forcepoint osadzonej w chmurze Netii. Usługa zapewnia aktywną analizę oraz blokadę zagrożeń w sieci. W praktyce oznacza to kompleksowe filtrowanie oraz blokadę wiadomości e-mail poprzez wykorzystywanie zaawansowanych narzędzi takich jak anty-Malware + Sandbox, anty-Wirus, anty-SPAM, anty-Phishing oraz DLP (Data Leak Protection).
Warto wspomnieć, że usługa ta to także w pakiecie moduł DLP (Data Leakage Protection). Umożliwia on kompleksowe działanie w obszarze ochrony danych, które są jakże ważne z punktu widzenia RODO. Co więcej, inwestycja w ochronę poczty od Netii to także brak konieczności zakupu własnego sprzętu oraz jego utrzymania, działanie w oparciu o model subskrypcyjny, jak również świadczenie usług niezależnie od łączy zastosowanego przez dostawcę Internetu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50149 )

Array ( [docId] => 50149 )
Array ( [docId] => 50149 )