Zgrywanie filmów z kaset VHS do komputera

Czy masz jeszcze kasety wideo z nagraniami rodzinnych uroczystości lub wakacyjnych wyjazdów? Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób przenieść te nagrania do komputera, podpowiadamy jak to zrobić. Do nagrania materiału filmowego z kasety wideo na dysk komputera możesz wykorzystać dowolny program do obsługi tunerów telewizyjnych.

Przykładem takiego programu jest bezpłatny VirtualDubMod (http://virtualdubmod.sourceforge.net). Oferuje wiele funkcji, szczególnie w zakresie ustawiania parametrów audio i wideo przechwytywanego materiału. Daje też możliwość zaawansowanej obróbki nagranych plików. Po uruchomieniu programu od razu możesz przejść do trybu przechwytywania wideo. W tym celu:

  • Z menu Plik wybierz opcję Przechwyć AVI... W rezultacie program przejdzie do trybu podglądu obrazu z karty telewizyjnej.
  • Następnie z menu Wideo wybierz polecenie Źródło..., aby ustawić wejście karty telewizyjnej, z którego ma być odbierany sygnał.
  • W oknie wyboru źródła sygnału wideo w zakładce Przechwytywanie źródła znajdziesz dwie rozwijane listy wyboru. Wybierz urządzenie wideo umożliwia zgodnie z tytułem określenie karty TV, z której ma być przechwytywany sygnał wideo. Z kolei Wybierz źródło wideo służy do określenia wykorzystywanego wejścia wideo (np. S-video, Tuner TV) w wybranej wcześniej karcie.
  • Jeżeli podłączyłeś odtwarzacz wideo do wejścia antenowego karty TV, musisz jeszcze wybrać odpowiedni kanał tunera telewizyjnego. W tym celu kliknijcie przycisk Tuner TV na zakładce Przechwytywanie źródła.
  • Na otwartej zakładce Strona właściwości tunera TV kliknij przycisk Autostrojenie, aby zaprogramować dostępne stacje.
  • Po zakończeniu procesu wyszukiwania programów użyj przycisków w sekcji Kanał, aby wybrać kanał, na którym odbierany jest sygnał z magnetowidu i zakończ proces strojenia, klikając przycisk OK.
  • Na koniec zaakceptuj wybór źródła sygnału wideo, klikając przycisk OK w oknie Źródło wideo.

Rys. VirtualDubMod umożliwia przechwytywanie obrazu z odtwarzacza VHS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy