Zmiana nazwy klipu w Windows Movie Maker

Gdy edytujesz wideo, zazwyczaj robisz to w oparciu o co najmniej kilka gotowych, zaimportowanych plików. Ważne jest wtedy, żeby każdy z nich był odpowiednio nazwany - to znaczy w taki sposób, aby można było łatwo zorientować się, co przedstawia.

Są dwa sposoby zmiany nazwy klipu. Pierwszy z nich to kliknięcie prawym klawiszem myszy zaimportowanego filmu i wybranie z podręcznego menu pozycji Właściwości. W nowym okienku zaznacz wtedy cały tytuł znajdujący się na prawo od obrazka i wpisz nową nazwę. Teraz wciśnij OK.


Rys. Okno Właściwości klipu pozwala nie tylko na zmianę nazwy, ale dostarcza także wielu istotnych informacji na temat samego filmu

 

Drugi sposób to zaznaczenie klipu lewym klawiszem myszy, odczekanie dwóch, trzech sekund i wciśnięcie lewego klawisza jeszcze raz, ale tym razem dokładnie na nazwie pliku. Wtedy będziesz mógł nazwać plik zgodnie ze swoim życzeniem.

Nazywając plik, dobrze jest wskazać jego źródło oraz funkcję, jaką pełni w całym filmie. Możesz także zaznaczyć, co on przedstawia. Poza tym zalecamy numerowanie klipów zgodnie z kolejnością ich umieszczania w Serii ujęć.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy