Cisco wprowadza nowe routery, przełączniki i urządzenia ochronne

Nowe urządzenia Cisco mają lepiej zabezpieczać sieć, zapewniać ujednolicone sposoby komunikacji, przyspieszyć działanie aplikacji sieciowych i usprawnić działanie sieci bezprzewodowych.

Nowy router to rozszerzenie popularnej linii produktów Cisco Integrated Services Router (ISR). Model 1861 ISR umożliwia podłączenie do ośmiu użytkowników i oferuje szereg funkcji ochronnych. Dodatkowym zabezpieczenie routerów ISR jest nowe rozwiązanie Intrusion Prevention System Advanced Integration Module (IPS AIM). Jego zadaniem jest wykrywanie i blokowanie potencjalnie niebezpieczniej transmisji sieciowej przychodzącej z Internetu. Ma też ograniczać przeciążenie sieci powodowane przez zainfekowane komputery w sieci lokalnej.

Kolejna nowość to switch Cisco Catalyst 2960 z oprogramowaniem LAN Lite Cisco IOS. Przełącznik jest wyposażony w 24 lub 48 gniazd Ethernet 100 Mbit/s. Ma on ułatwić migrację z niezarządzalnych koncentratorów i przełączników na przełączniki zarządzalne i wyposażone w podstawowe mechanizmy zabezpieczeń i QoS.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49046 )

Array ( [docId] => 49046 )