Najpopularniejsze routery

DrayTek - producent sprzętu sieciowego i innowator technologii bezprzewodowej oraz VoIP - przedstawił ranking najlepiej sprzedających się urządzeń sieciowych własnej produkcji w 2007 roku w Polsce.

Najbardziej popularnym routerem DrayTek wśród użytkowników indywidualnych jest Vigor 2700VG. Jest to zaawansowany router ADSL, pracujący w standardzie ADSL2/2+ (kompatybilny z dotychczasowym ADSL np. Neostrada, Net24, Dialnet) wyposażony w 4-portowy switch i obsługę sieci Wi-Fi.

Firmy małe najczęściej sięgały po urządzenie Vigor 2910VG. Największe jego zalety to: 2 łącza WAN, możliwość przekształcenia routera w bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu, funkcja serwera VPN (pozwala stworzyć do 32 kanałów dostępowych VPN). Vigor 2910VG umożliwia zestawienie 2 jednoczesnych połączeń VoIP oraz skonfigurowanie do 6 kont SIP.

Średniej wielkości podmioty wybierały zwykle dwa urządzenia DrayTek: Vigor 3300V oraz VigorPro 5500. Oba oferują serwer VPN, który może zapewnić do 200 wirtualnych tuneli, zabezpieczających połączenia pomiędzy klientami końcowymi w Internecie. Vigor 3300V wyposażony jest w aż 4 łącza WAN, 4 porty LAN i 8 portów VoIP, umożliwiających prowadzenie do 8 jednoczesnych połączeń VoIP. Zintegrowany switch z funkcją 802.1Q VLAN oraz IP Routing pozwala podłączyć aż 8 podsieci IP (4 z translacją NAT i 4 bez translacji NAT). Z kolei VigorPro 5500 ma wbudowaną zaporę typu UTM, która zapewnia ochronę antywirusową (w pakiecie licencja Kaspersky Lab.), antyspamową (firmy Commtouch), filtrowanie treści internetowych (oprogramowanie SurfControl), pełni rolę zaawansowanego firewall'a i systemu ochrony przed atakami hakerów. Do tego posiada 2 porty WAN, 5 portów LAN, a w modelu VigorPro 5500Gi dodatkowy WLAN i ISDN. adresowane do wymagających użytkowników prywatnych, a także do małego i średniego biznesu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49081 )

Array ( [docId] => 49081 )