Klawiatura zamiast myszki

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę z systemem okienkowym bez pomocy myszki. Gdy jednak to popularne od wielu lat urządzenie przestaje działać, większość z nas staje się bezradna, a system operacyjny nagle staje się twierdzą nie do zdobycia.
Wyszukiwanie i kontrola sieci WLAN

Obecnie każdy, nawet kilkuletni laptop ma wbudowaną kartę bezprzewodową. Coraz częściej do budowy infrastruktury domowej sieci wybiera się bezprzewodowy standard 802.11g lub n. Jednak zarządzanie kilkoma sieciami nie jest proste.

Klawiatura zamiast myszki

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę z systemem okienkowym bez pomocy myszki. Gdy jednak to popularne od wielu lat urządzenie przestaje działać, większość z nas staje się bezradna, a system operacyjny nagle staje się twierdzą nie do zdobycia.
Zwykle w takim przypadku staramy się przypomnieć skróty klawiaturowe, które umożliwią nam wykonanie najprostszych, podstawowych czynności. Jeśli jednak nasza pamięć zawodzi, jest sposób, aby przynajmniej zasymulować działanie myszy. System Windows umożliwia kontrolę wskaźnika myszy za pomocą klawiatury numerycznej.
Aby włączyć tę funkcjonalność:
1. Otwórz Panel sterowania.
2. Uruchom aplet Opcje ułatwień dostępu.
3. W oknie Opcje ułatwień dostępu wybierz zakładkę Mysz.
4. Zaznacz pole Użyj funkcji KlawiszeMyszy.
5. Jeśli chcesz zmienić domyślne ustawienia, takie jak: szybkość maksymalna czy przyspieszenie kursora, naciśnij przycisk Ustawienia.
6. Naciśnij przycisk OK, aby zamknąć okno.
Po włączeniu funkcji KlawiszeMyszy, w zasobniku systemowym systray pojawi się charakterystyczna ikona myszy. Teraz możesz kontrolować ruch kursora za pomocą klawiatury numerycznej.

Rys. Funkcja KlawiszeMyszy może okazać się bardzo przydatna w sytuacjach awaryjnych

Liczba odsłon: 11499

KOMENTARZE

Komentuj

*
*
*
 

Zobacz także

Porady o zbliżonej tematyce

Rozwiązywanie problemów z nagrywaniem w Windows
Rozwiąż szybko problemy z prawidłowym rozpoznawaniem przez Windows nagrywarki CD/DVD. Zamiast tracić czas, dzięki naszej poradzie szybko nagrasz płytę.
Windows wyświetla tajemnicze komunikaty - z pomocą przyjdzie Ci program DIAG 4.6
Gdy komputer zaczyna szwankować, a Windows wyświetla dziwne komunikaty, ustalenie przyczyny problemów może być trudne. Wtedy z opresji może wybawić Cię program do diagnostyki komputera.
SMART - system wczesnego ostrzegania o awariach dysku twardego
To, co najcenniejsze w komputerze, z reguły znajduje się na twardym dysku: ważne dane, prace zaliczeniowe czy zdjęcia. Aby uniknąć utraty danych z powodu awarii, korzystaj z narzędzi ostrzegających o kiepskiej kondycji dysku.
Brak wydruku w Windows
Drukarka lubi sprawiać kłopoty, gdy akurat potrzebujesz wydrukować ważny dokument. Pokazujemy, jak samodzielnie rozwiązać problem z drukowaniem, gdy przyczyna tkwi w systemie operacyjnym.
Przyspieszanie karty graficznej programem RivaTuner 2.0
Każda karta graficzna ma własny procesor (GPU) oraz pamięć RAM. Elementy te można podkręcać tak jak procesor i pamięć RAM komputera, dzięki czemu uzyskasz większą wydajność.

Książki

  • Bezpieczne korzystanie z internetu

    Każdy komputer podłączony do internetu jest narażony na ataki wirusów, trojanów i inne zagrożenia. Jednak celem...»

  • Windows 7 od podszewki

    Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zainstalować Windows 7, w tej książce znajdziesz argumenty przekonujące, że powinieneś dokonać migracji na ten...»

  • 35 najlepszych narzędzi i makr

    Gotowe narzędzia do Excela ułatwią codzienną pracę i będą Ci służyć latami!Excel oferuje setki przydatnych poleceń oraz funkcji, z których na...»