Szybkie dołączanie plików do wiadomości poczty elektronicznej

Standardowa procedura dołączania załączników do wiadomości e-mail odbywa się przez znaną ikonę Dołącz odzwierciedloną poprzez wizerunek "spinacza". Sposób ten nie należy jednak do najszybszych. Z reguły znalezienie poszukiwanego pliku z listy, która pojawia się po kliknięciu na ikonę, zajmuje nieco czasu. Istnieje bardzo prosta i szybsza metoda dodawania załącznika do wiadomości. W tym celu przyjrzyj się poniższym wskazówkom:

1. Uruchom program Outlook i utwórz nową wiadomość. Podczas pracy z tekstem najlepiej mieć otwarte okna z folderami i plikami, które chcesz wysłać pocztą elektroniczną.


2. Metoda jest bardzo prosta. Posiadając otwarte okna lub ukryte na pasku zadań, wywołujesz je w chwili dołączania pliku do wiadomości. W tym celu klikamy na okno, w którym znajduje się interesujący Cię plik i przenosisz go za pomocą myszy do okna z listem. Program automatycznie dołącza wybrany przez Ciebie plik do wiadomości e-mail. Tym samym sposobem list z wymaganym załącznikiem jest już gotowy do wysłania.Rys. Otwarte okna - Outllook i katalog z obrazami do przesłania - umożliwiające szybkie dołączenie załącznika


Warto zaznaczyć, że tym sposobem można od razu przenieść kilka plików naraz do wiadomości e-mail. Wystarczy tylko zaznaczyć więcej niż jeden plik i przenieść je do listu.


Dawid Frankowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy