Czy wybór wersji PHP wpływa na to czy hosting jest szybki?

Autor: Artykuł sponsorowany
PHP to popularny język programowania, służący do stron internetowych oraz systemów informatycznych. Za jego pośrednictwem działa również jeden z bardziej popularnych CMS’ów, czyli WordPress. Istnieje jednak wiele wersji PHP, które mają różny wpływ na same aplikacje. A czy wersja PHP wpływa na to czy hosting jest szybki? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Do czego służy PHP?

PHP, a więc Hypertext Preprocessor, jest jednym z najpopularniejszych języków programowania stosowanym w branży IT. Jego charakterystyczną cechą jest możliwość nadania większej dynamiki statycznym stronom internetowym HTML. Można dzięki niemu bowiem przygotować ruchome elementy, formularze na stronie, galerie zdjęć czy elementy interaktywne. Jest on również użyteczny przy zarządzaniu treścią bez znajomości kodowania. Posiadając szybki hosting SSD NVMe (seohost.pl) w wygodny sposób można wykorzystywać funkcjonalności PHP do prezentowania treści za pośrednictwem, np. WordPressa czy Joomla. Ten język programowania umożliwia również wygodną integrację stron internetowych z bazami danych. Wydajność całego systemu może być jednak zależna od użytej wersji PHP.

Czy wersja PHP wpływa na to czy hosting jest szybki?

Język programowania PHP jest ciągle udoskonalany. Oprócz dodawania nowych funkcji ciągła praca programistów umożliwia odnajdywanie kolejnych błędów oraz optymalizację całego języka. Warto zaznaczyć, że dążenie do perfekcji i usprawnienia działania kodu oraz skryptów często może przełożyć się na realne wyniki i poprawę na przykład szybkości pracy strony internetowej. Nie da się bowiem ukryć, że z każdą nową wersją PHP, możliwe jest przeprowadzanie większej ilości zadań, które zużywają mniej zasobów. Bardziej dynamiczne działanie skryptów może się więc przekładać na to, że cała strona internetowa na hostingi może działać szybciej. Dobrym przykładem może być tu wykorzystywanie pamięci RAM. Jeśli skrypty języka programowania PHP zużywają mniej zasobów i nie zajmują tak dużo pamięci tymczasowej, serwer może obsłużyć więcej działań, przez co cały hosting powinien działać szybciej. Nie ważne więc, czy korzystasz z darmowego, czy płatnego hostingu, zawsze warto upewnić się jakie wersje PHP obsługuje.

Kiedy uważać przy wyborze wersji PHP?

Nie można zapominać jednak, że wiele szybkich hostingów w dalszym ciągu umożliwia korzystanie we wcześniejszych wersji PHP. Co prawda, pracując na WordPressie, może zależeć nam na najnowszej wersji i atrakcyjnych funkcjach, ale sytuacja często wygląda inaczej, przy autorskich systemach zarządzania treścią, lub tych, które zostały wykonane na dokładne zamówienie. Strona internetowa zbudowana pod daną wersję PHP może nie działać poprawnie w nowszym środowisku głównie przez problemy z kompatybilnością. Warto również wspomnieć, że przenosząc stronę, należałoby zająć się również zainstalowanymi rozszerzeniami. Problem może pojawić się, kiedy dana aplikacja nie posiada jeszcze wersji dla najnowszej iteracji PHP. Wybierając więc szybki hosting dla istniejącej już strony, warto upewnić się, czy obsługuje on naszą docelową wersję PHP.
Zastanawiając się więc, czy wybór wersji PHP wpływa na to czy hosting jest szybki, warto pamiętać, że najnowsze z nich często poprawiają błędy i niedociągnięcia z poprzednich. Istotne jest tu też to, że nowe wersje PHP często poprawiają wydajność całego systemu, dzięki czemu na przykład wykorzystywanych jest mniej zasobów z hostingu. Korzystanie z nowszej wersji PHP może więc przyspieszyć szybkość działania strony internetowej na hostingu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Bardzo dobry materiał! Akurat zamierzam stworzyć stronę na Wordpressie i z chęcią wypróbuję szybki hosting seohost.pl. Dzięki za podpowiedź.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50217 )

Array ( [docId] => 50217 )
Array ( [docId] => 50217 )