Pokaz slajdów w programie FastStone Image Viewer

Zdjęcia można przeglądać pojedynczo, ale przyznasz, że nie jest to jeszcze najlepszy sposób do prezentacji Twoich zdjęć znajomym. W tym celu lepiej skorzystać z funkcji Pokaz slajdów.

Wejdź do katalogu w którym trzymasz zdjęcia i kliknij prawym klawiszem myszki tę fotografię, od której chcesz zacząć. Z menu kontekstowego wybierz Pokaz Slajdów. Możesz także po prostu wcisnąć klawisz [S].

W nowym okienku Opcje pokazu slajdów możesz wybrać kolor tła, które będzie widoczne, gdy obrazek jest zbyt mały, aby zapełnić cały ekran. Również inne opcje są warte uwagi:Zaznaczając Automatycznie i ustalając czas suwakiem sprawisz, że zdjęcia będą się kolejno same wyświetlały, co zadaną ilość sekund.Losowo sprawi, że zdjęcia będą wyświetlane w dowolnej kolejności, a nie alfabetycznej.Pętla spowoduje, że pokaz slajdów po przejrzeniu wszystkich zdjęć rozpocznie się ponownie.Rozciągnij małe obrazy spowoduje automatyczne skalowanie zdjęć tak aby nawet niewielkie fotografie wyświetlały się z wykorzystaniem całej przestrzeni oferowanej przez monitor.Po zaznaczeniu Muzyka będziesz mógł dodać tło dźwiękowe w formacie WAV, MP3 lub MIDI.Użyj efektów przejścia pozwoli Ci na wybranie sposobu w jaki program przechodzi od jednego zdjęcia do drugiego.

Aby zobaczyć jak wygląda dane przejście, kliknij je lewym klawiszem myszki.
Najciekawszą opcją jest chyba Pokaż tekst, która pozwoli Ci wybrać, które dane EXIF będą wyświetlane na ekranie. Aby to określić, w nowym oknie kliknij przycisk Wstaw zmienną i wybierz na przykład EXIF - Aparat. Możesz także zmienić czcionkę oraz kolorystykę, a wszystko podejrzysz na bieżąco na podglądzie poniżej.

 

Po dostosowaniu pokazu slajdów do swoich potrzeb pozostaje Ci już tylko kliknąć Pokaż, aby wyświetlić zdjęcia.

W trakcie pokazu masz kontrolę nad szybkością wyświetlanych zdjęć. Wciśnięcie spacji spowoduje zatrzymanie pokazu na danym zdjęciu, a klawiszami strzałek (lewo / prawo) spowodujesz szybsze przejście do kolejnego lub poprzedniego zdjęcia.
http://images.pcworld.com/images/article/2011/08/faststoneimage-5209573.jpg

Rys. Przeglądarka grafiki FastStone Image Viewer

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47201 )

Polecamy

Array ( [docId] => 47201 )