Funkcjonalne obudowy pendrive-ów

Pendrive ma zaledwie kilka centymetrów długości, ale producenci oferują najróżniejsze obudowy. Różnią się one wymiarami, kształtem i kolorami, a niektóre modele przybierają najwymyślniejsze kształty, np. postać płaskiej karty zbliżonej wymiarami do karty kredytowej, długopisu lub zegarka w wtyczką USB na pasku.

Kupując pendrive, warto zwrócić uwagę czy umożliwia on: Zaczepienie smyczy – dzięki temu można zawiesić pendrive na szyi lub przypiąć do kluczy. Przechowywanie zatyczki zabezpieczającej wtyk USB – z zatyczką nie ma problemu, gdy jest na swoim miejscu, ale gdy podłączysz pendrive’a do komputera zatyczkę trzeba zdjąć i wtedy łatwo ją zgubić, a szanse na dokupienie samej wtyczki są znikome. Rozwiązania zabezpieczające przed jej zgubieniem, np. możliwość zatknięcia jej na drugim końcu pendrive’a, bardzo ułatwiają życie. Sygnalizację stanu urządzenia – producenci często stosują diody sygnalizujące aktywność urządzenia. Przeważnie jest to jedna dioda, której różne sposoby świecenia informują o tym czy trwa zapis, odczyt czy też pendrive jest bezczynny. Zazwyczaj pożytek z nich jest niewielki, jednak w niektórych sytuacjach mogą się przydać, np. czekając na zakończenie zapisu do pendrive’a, nie musisz siedzieć przy komputerze, wystarczy rzucić okiem na diodę.

Rys. Zintegrowana z obudową odchylana zatyczka zabezpieczająca wtyk USB nie zagubi się, gdy pendrive jest podłączony do komputera

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48464 )

Array ( [docId] => 48464 )
Array ( [docId] => 48464 )