Brak klawisza w klawiaturze? Nie musisz jej wymieniać

Zdarza się, iż w klawiaturach laptopów zostaje uszkodzony jeden lub kilka klawiszy. Uszkodzenia takie następują najczęściej w skutek nieprawidłowego korzystania, a nie rzadko okazuje się również, że „cichymi zabójcami”  klawiszy w klawiaturach są po prostu dzieci, które przy jednej zabawie potrafią spustoszyć  pół klawiatury.

Klawiatura z wypadającym klawiszem, lub też jego brakiem potrafi dostarczyć użytkownikowi  nie lada nerwów, a dodać należy  że jest ona przecież  cały czas sprawna. Właściciele laptopów z tak uszkodzonymi  klawiaturami  nie rzadko zmuszeni są oddać sprzęt do serwisu na kilka dni, a nawet tygodni, narażając się przy tym na bardzo wysokie koszty związane z wymianą całej klawiatury. A czy na pewno jest to najlepsze i jedyne rozwiązanie problemu? Generalnie rzecz biorąc - aby klawisz działał sprawnie potrzebne są trzy elementy:Gumka - odpowiedzialna za impuls uruchamiający klawisz, pełniąca również funkcję sprężyny.Zaczep - element dzięki któremu klawisz jest przytwierdzony do klawiatury.Klawisz.

Wszystkie wyżej wymienione elementy potrzebne są  do prawidłowego funkcjonowania klawisza.  Uszkodzenie lub brak któregoś z nich powoduje uniemożliwienie bądź  też dyskomfort w trakcie korzystania. Jeśli posiada się wszystkie  nieuszkodzone elementy klawisza, a klawisz tylko wypadł - można go z powrotem zamontować . Warto również widzieć, że w  przypadku uszkodzenia któregoś z elementów również nie trzeba wymieniać całej klawiatury, ale wystarczy nabyć uszkodzony element na stronie www.klawiszedolaptopa.pl i samodzielnie go założyć - tak aby klawisz sprawnie funkcjonował.

Na  rynku dostępnych jest około tysiąc różnych rodzajów klawiatur wielu  producentów.  Do tego samych zaczepów pod klawisze wyróżnia się około 300. Jednakże  sam schemat postępowania w zakładaniu pojedynczego klawisza jest zawsze podobny, co zostało przedstawione na poniższych ilustracjach:
Elementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania klawisza (gumka, zaczep, klawisz):

 

Zaczep przymocować należy do blaszek znajdujących się na klawiaturze, przeważnie są to cztery miejsca zaczepienia. Przy zakładaniu najlepiej wspomóc się małym śrubokrętem.

Ostatni etap to założenie klawisza, który przeważnie połączony jest  z zaczepem w czterech punktach. Klawisz należy położyć na zaczep i z wyczuciem docisnąć aż usłyszy się kliknięcie.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy