5 praktycznych porad, jak sprawnie zmienić system na Windows 10

Kategoria: Windows 10
Data: 2017-02-28 r.
Ocena:

Windows 10 jest ostatnim systemem operacyjnym Microsoft’u. Firma zapowiedziała, że w przyszłości będzie wydawać tylko jego aktualizacje. To oznacza, że siłą rzeczy stał się obowiązującym standardem, a korzystanie z niego stanie się koniecznością. Zmień swój stary system zanim stanie się reliktem! W prosty i szybki sposób naucz się jak efektywnie korzystać (...)

Telefonowanie przez Internet - Skype

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Skype to program działający jak internetowy telefon. Jednak w porównaniu z tradycyjnym telefonem Skype oferuje więcej sposobów kontaktu ze znajomymi, a koszty rozmów są dużo niższe. Z wykorzystaniem programu można bezpłatnie rozmawiać, prowadzić wideokonferencje czy komunikować się w trybie tekstowym. Co więcej, po wykupieniu pakietu minut zadzwonisz na telefon stacjonarny (...)

VoIP, czyli niższe rachunki za telefon

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Coraz częściej słyszy się o możliwości wykonywania tańszych rozmów telefonicznych przez Internet. Telefonia internetowa nie jest już żadną nowością, jednak wielu użytkowników komputerów ciągle mało o niej wie. Tymczasem korzystanie z tej technologii pozwoli Ci znacząco obniżyć rachunki za telefon. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać, jak możesz stać się użytkownikiem internetowego (...)

XML w PHP – zastosowania

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Bardzo się chyba nie pomylę, jeżeli napiszę, że większość z nas miała do czynienia z dokumentami XML lub chociażby słyszała terminy „dokument XML”, „język XML” lub tym podobne. Extensible Markup Language (XML) to sposób na opisywanie struktury danych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo prostej, rozszerzalnej składni. Stosując XML, nie (...)

Walidacja PHP + JavaScript

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak brzemienne w skutkach może okazać się wysłanie do bazy danych informacji podanych przez klienta bez wcześniejszego sprawdzenia ich poprawności. Pod pojęciem poprawności rozumieć należy nie tylko kwestie formatowania, sprawdzania pustych pól formularza czy choćby upewnienia się, czy adres e-mail podany przez klienta posiada znak (...)

Mechanizm obsługi sesji i cookies

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Atrakcyjna strona internetowa to nie tylko piękna szata graficzna. To strona, potrafiąca dostosować się sama do preferencji użytkownika, który ją odwiedza. Czy to zadanie jest wykonalne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: oczywiście. Dzięki kontroli sesji i cookies możesz zwiększyć atrakcyjność swojej strony, gromadzić informacje o odwiedzających Twoją stronę internautach, (...)

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Ostatnich 10 lat to czas niechcianych programów – wirusów, robaków, koni trojańskich, programów szpiegowskich i rootkitów. Zaczął się on od przenoszonych za pomocą dyskietek wirusów, a kończy pisanymi na zamówienie, rozsyłającymi się na różne sposoby i ukrywającymi w zainfekowanych systemach programami szpiegowskimi. I chociaż w 2007 r. po raz pierwszy (...)

Windows Server 2008

Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

SzeligaWindows Server 2008, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft, ma zapewnić administratorom pełną kontrolę nad zarządzanymi przez nich sieciami, jednocześnie gwarantując najwyższy poziom niezawodności i bezpieczeństwa komputerów. Chociaż Windows Server 2008 jest następcą wersji 2003 i korzysta z rozwiązań zastosowanych w tym systemie (szczególnie zastosowanych w dodatku SP1 i wydaniu R2), (...)

Wget – pobieranie witryn internetowych

Kategoria: Porady Internet
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Czy musieliście kiedyś pobrać z Internetu kilka stron lub plików? Przechodzenie przez kolejne strony i zapisywanie każdej z nich jest zajęciem długotrwałym i mogącym wytrącić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych użytkowników. Taka sytuacja spowodowała stworzenie narzędzia potrafiącego zastąpić człowieka w tej żmudnej i nudnej czynności. W tym ebooku poznacie jeden z (...)

Instalacja środowiska LAMP – Linux, Apache, MySQL, PHP5

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: 2016-10-31 r.
Ocena:

Czy można uruchomić niskim kosztem dobry serwer WWW z obsługą takich technologii, jak PHP oraz MySQL? Odpowiedź na to pytanie jest jedna – można i do tego nie tylko dobry, ale nawet bardzo dobry, wystarczy tylko zdecydować się na Linuksa. Wbrew krążącym opiniom (wydawanym głównie przez osoby niezbyt zorientowane w (...)


Polecamy