Skype, czyli bezpłatne telefonowanie przez Internet

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Dzięki popularnemu programowi Skype można za darmo dzwonić przez Internet na cały świat. Wszystko, czego potrzebujesz, to własne konto Microsoft oraz komputer z kamerą internetową (webcam), mikrofon i głośnik. Bez obaw: niemal we wszystkich notebookach te elementy są już wbudowane, a komputery biurowe można łatwo doposażyć. (...)

Pracuj szybciej z komputerem

poznaj przydatne skróty klawiaturowe
Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Każdy wie, że znajomość skrótów klawiaturowych może znacznie ułatwić prace oraz zaoszczędzić czas. Każdy wie, ale mało kto, oprócz kilku podstawowych, zna inne przydatne podczas codziennej pracy skróty klawiaturowe. Kiedy czasem przez przypadek trafisz na listę dostępnych skrótów, zazwyczaj przeklinamy się w myślach, że nadal ich nie znamy, a przecież (...)

Korzystanie z wyszukiwarki Google

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Dowiedz się wszystkiego o: Interfejsie wyszukiwarki Używaniu operatorów – wyszukiwanie zaawansowane Dodatkowych przydatnych funkcjach wyszukiwarki Google Tłumacz Google . Poczta Gmail Odnośnik Więcej Kalkulator Przelicznik jednostek i walut (...)

Nie daj się podejść internetowym oszustom

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-26 r.
Ocena:

Phishing tłumaczy się jako password harvesting fihsing (łowienie haseł), choć niektórzy twierdzą, że pochodzi od nazwiska Briana Phisha, który podobno pierwszy, jeszcze w latach 80., stosował socjotechnikę do wykradania numerów kart kredytowych. Phisher (osoba zajmująca się phishingiem) wykorzystuje wiadomości pocztowe wysyłane podobnie jak spam - w dużych ilościach. Tą metodą próbuje (...)

Mity narosłe wokół komputerowego sprzętu

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-08 r.
Ocena:

Mit 1: jeśli monitor LCD ma lepszą specyfikację, to na pewno jego obraz jest lepszy niż u konkurencji Mit 2: musisz mieć najnowszy sprzęt komputerowy Mit 3: sprzęt komputerowy jest wyłączną domeną komputerowych maniaków Mit 4: szybszy komputer przyspieszy działanie Internetu Mit 5: znane marki są najlepsze Mit 6: postukaj w zacięty dysk twardy, a (...)

Przenoszenie plików między komputerem a telefonem komórkowym

Kategoria: Prosty komputer
Data: 2018-01-08 r.
Ocena:

Współczesne telefony komórkowe coraz częściej są wykorzystywane nie tylko do komunikacji, ale również do robienia zdjęć, jako odtwarzacze muzyczne (do słuchania muzyki), nagrywania i oglądania filmów. Aby było to możliwe, są one wyposażone w pamięć. Zawsze mają własną wewnętrzną pamięć, w której są zainstalowane aplikacje niezbędne do działania telefonu, oraz najczęściej (...)

Jak dostosować Windows 10 do swoich potrzeb

Kategoria: Windows 10
Data: 2017-09-06 r.
Ocena:

Standardowe ustawienia Windows 10 nie zawsze są dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jednak nawet najprostsze zmiany pozwalają znacznie zwiększyć komfort użytkowania. Z pomocą naszego e-booka poświęconemu personalizacji systemu, dowiesz się m.in.: Jak wyłączyć zbędne dźwięki w Windows 10, Jak zmienić wygląd pulpitu, Jak uzyskać błyskawiczny dostęp do wszystkich programów i aplikacji w menu start Jak (...)

Windows 10

Najczęściej zadawane pytania i praktyczne odpowiedzi
Kategoria: Windows 10
Data: 2017-06-13 r.
Ocena:

Dobrze jest uczyć się na cudzych błędach i doświadczeniach. Dzięki naszemu e-bookowi „Windows 10 - najczęściej zadawane pytania i praktyczne odpowiedzi” poznasz najlepsze rozwiązania na realne i najczęściej występujące problemy z Windowsem 10 takie jak: Jak wyłączyć udostępnianie aktualizacji Windows 10? Jak na pasku Start umieścić skróty do często otwieranych plików? Jak włączyć (...)

Sposób na sortowanie danych dla zaawansowanych

Kategoria: Excel
Data: 2017-05-29 r.
Ocena:

Listy danych, które otrzymujemy od współpracowników, najczęściej są nieuporządkowane i praca z nimi jest utrudniona. Wartości tekstowe chcesz ułożyć w kolejności alfabetycznej, liczby od najmniejszej do największej, a daty od najpóźniejszej do najwcześniejszej. Ręczne uporządkowanie nawet niewielkiego zestawu danych zajmie sporo czasu. Co jeśli pozycji jest kilkaset lub kilka tysięcy? (...)

Jak zaprezentować strukturę sprzedaży na wykresie bąbelkowym

Kategoria: Excel
Data: 2017-05-29 r.
Ocena:

Szukasz sposobu na ułatwienie analizy sprzedaży produktów? Dowiedz się jak wykorzystać wykres bąbelkowy przy analizie takich wskaźników jak: wielkość sprzedaży, marża osiągniętej na danym indeksie, liczba punktów, do których towar jest dostarczany (...)


Array ( )
Array ( )