Niebieski ekran podczas wczytywania Windows

Podczas wczytywania Windows występuje krytyczny błąd systemu, co skutkuje pojawieniem się niebieskiego ekranu i ponownym uruchomieniem komputera.

Przyczyną takiego zachowania komputera może być zbyt mała ilość miejsca na twardym dysku lub ustawiona zbyt mała wielkość pliku wymiany (mniejsza niż ilość pamięci RAM w komputerze). Rozwiązanie tego problemu jest czasochłonne – wymaga zainstalowania drugiej kopii Windows w innym folderze. Po zainstalowaniu Windows wykonaj poniższe czynności:

1. Uruchom edytor rejestru i przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE.
2. Rozwiń menu Rejestr i kliknij Załaduj gałąź Rejestru, a następnie otwórz plik System z katalogu C:Windows\System32\Config\System. Spowoduje to wczytanie części rejestru z problemowej instalacji Windows.


Rys. Wyłączanie automatycznego restartowania komputera w przypadku wystąpienia błędów krytycznych
3. Przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\CrashControl i zmień wartość wpisu AutoReboot na „0”. W ten sposób wyłączysz opcję Automatyczny ponowny rozruch.

 

Jeśli problemem jest zbyt mały rozmiar pliku stronicowania:
1. Wykonaj czynności z punktów 1 i 2.
2. Odszukaj klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management. Zmień zawartość wpisu PagingFiles na wartość równą ilości pamięci RAM w komputerze plus 1 MB, np. 1025 w komputerze z 1024 MB pamięci RAM. Teraz oryginalna instalacja Windows powinna już uruchomić się poprawnie.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49721 )

Polecamy

Array ( [docId] => 49721 )