Windows XP powtarza komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony

Współczesne komputery mają co najmniej jedno gniazdo sieciowe pozwalające na podłączenie Twojego komputera do routera albo do innego urządzenia sieciowego. Jeśli spojrzysz na listę połączeń sieciowych (tę, która była wcześniej opisywana), zobaczysz pozycję o nazwie Połączenie lokalne, która odnosi się do gniazda sieciowego (jeśli komputer ma dwa gniazda sieciowe, będą to dwa odnośniki).

Jeśli łączysz się ze swoją siecią bezprzewodowo, nie potrzebujesz używać żadnego z gniazdek sieciowych, a Windows będzie pokazywał przy odnośnikach połączeń lokalnych informację, że Kabel sieciowy jest odłączony. Jest to dla Ciebie oczywiste, gdyż rzeczywiście żadnego kabla sieciowego nie podłączałeś do swojego komputera.

Czasami Windows XP ma skłonności do przesady i w „chmurce” przy ikonie połączenia sieciowego koło zegara na pasku narzędzi pokazuje komunikat o braku podłączonego kabla sieciowego. Takie ostrzeżenie może sugerować, że dzieje się coś naprawdę poważnego z Twoim połączeniem sieciowym.

W rzeczywistości, jeśli łączysz się ze swoją siecią bezprzewodowo, nic złego się nie dzieje - po prostu zignoruj ostrzeżenie w „chmurce”. Jeśli nie chcesz więcej oglądać tego komunikatu, znajdź odnośnik dotyczący tego połączenia lokalnego, kliknij go prawym przyciskiem myszy i w rozwijanym menu kliknij Wyłącz. Jeżeli Twój komputer ma dwa gniazda sieciowe, wyłącz połączenie dla każdego z nich w ten sam sposób.

 

Rys. Konfiguracja połączeń sieciowych w Windows XP

Jeśli używasz połączenia przewodowego z modemem albo routerem, na pewno nie chcesz wyłączać połączenia lokalnego. Gdy pojawi się komunikat w „chmurce” o odłączonym kablu sieciowym, powinieneś potraktować go poważnie, szczególnie gdy faktycznie wydaje Ci się, że nie masz połączenia z Internetem. Najprawdopodobniej kabel sieciowy rzeczywiście się odłączył od Twojego komputera (z jednej albo drugiej strony) lub jest uszkodzony w jakiś inny sposób.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47353 )

Polecamy

Array ( [docId] => 47353 )