Aplikacje w kontenerach

Przenoszenie aplikacji w miejsca, gdzie akurat są potrzebne, jest kłopotliwe. Tego rodzaju problemy rozwiązuje projekt Docker umożliwiający tworzenie tzw. kontenerów.
Upakowane z użyciem Dockera aplikacje można uruchomiać niemal wszędzie, ale Docker ma też inne istotne zalety. Po pierwsze, działa w większości wersji Linuksa i został stworzony z wykorzystaniem funkcji LXC (Linux Containers). Po drugie, aplikacja w kontenerze Docker jest samowystarczalna i instaluje się we własnym katalogu. Fakt, że aplikacja działa we własnym kontenerze, określanym także mianem piaskownicy (sandbox), podnosi znacznie poziom bezpieczeństwa. Po trzecie, Docker sprawia, że instalowanie linuksowych aplikacji staje się tak łatwe, jak instalowanie aplikacji w smartfonie. Można tę operację przeprowadzić z poziomu wiersza poleceń Linuksa niemal w mgnieniu oka.
Po czwarte, umożliwia korzystanie z różnych narzędzi i skryptów przeznaczonych do automatyzacji zarządzania centrami danych, które bardzo przydają się przy masowych wdrożeniach aplikacji. Takimi operacjami również można zarządzać z poziomu wiersza poleceń, m.in. szybko dystrybuować aktualizacje aplikacji.
Kontenery typu Linked Docker potrafią wyszukiwać się nawzajem na podstawie nazwy komputera, w którym działają, a jednocześnie plik zawierający informacje o komputerze jest modyfikowany, aby wprowadzić właściwą nazwę. Ponadto Docker dobrze współpracuje z
SELinux, daje duże możliwości monitorowania, zapisuje pliki logów dla każdego kontenera, a także oferuje mechanizmy redundancji, które poprawiają niezawodność działania.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz finansowania, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój oraz w zakładaniu nowej firmy w dowolnej wysokości. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Czy potrzebujesz tych środków na prowadzenie działalności i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem [email protected] whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Dziękujemy

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49912 )

Array ( [docId] => 49912 )