Blokowanie wyświetlania stron WWW w Internet Explorerze

Przeglądarka Internet Explorer jest wyposażona w funkcje blokowania niechcianych stron internetowych, np. zawierających pornografię. Wystarczy odpowiednia konfiguracja przeglądarki, a takie stron nie zostaną wyświetlone.

W tym celu:

  • W otwartym oknie Internet Explorera w pasku menu kliknij Narzędzia, następnie Opcje internetowe.
  • W oknie Opcji internetowych wybierz zakładkę Zawartość i w polu Klasyfikator treści kliknij Włącz…
  • Otworzy się kolejne okno z aktywną zakładką Klasyfikacje, w którym zobaczysz tabelkę z kategoriami (Język, Nagość, Namawianie do dyskryminacji…, Przemoc i wiele innych), a pod nią suwak z czterema pozycjami: Brak, Ograniczone, Niektóre oraz Bez ograniczeń. W tabelce zaznaczaj kolejno kategorie, które chcesz blokować, a suwakiem poziom blokady. Na dole okna znajdziesz pole Opis, w którym będzie wyjaśnione, co i w jakim stopniu będzie blokowane po wprowadzeniu przez Ciebie ustawień dla każdej z wybranych kategorii treści.
  • W zakładce Witryny zaakceptowane możesz utworzyć listę wyjątków – witryn internetowych, które niezależnie od wcześniej ustawionej przez Ciebie klasyfikacji będą blokowane lub udostępniane. W polu Zezwalaj na tę witrynę sieci Web wpisz adres strony internetowej, która ma być wyjątkiem w klasyfikacji. Kliknij po prawej stronie Zawsze,jeśli chcesz, aby witryna nie była blokowana, lub Nigdy, jeżeli ma być blokowana. Po kliknięciu adres witryny znajdzie się w tabeli poniżej oznaczony odpowiednim symbolem zależnym od wybranej przez Ciebie opcji (zielony – zawsze dozwolona lub czerwony – zawsze blokowana).
  • W zakładce Ogólne masz możliwość utworzenia hasła w celu ominięcia wcześniej wprowadzonych restrykcji. Aby to zrobić:
Kliknij Utwórz hasło w polu Hasło opiekuna. W nowym oknie Tworzenie hasła opiekuna w odpowiednie pola wpisz wybrane przez Ciebie hasło, a następnie je potwierdź, wpisując ponownie. W polu poniżej możesz wpisać wskazówkę, która przypomni Ci ustalone hasło, w przypadku gdybyś zapomniał, jak ono brzmi, i kliknij OK.

Następnie kolejno w pozostałych (wcześniej otwartych oknach dialogowych) klikaj OK, aby zatwierdzić ustawienia.


Rys. Okno Klasyfikatora treści Internet Explorera

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47738 )

Array ( [docId] => 47738 )