Czy dodatkowe programy ochronne poprawiają bezpieczeństwo?

Jest wielu użytkowników, którzy z jakiegoś powodu również w przypadku programów zabezpieczających hołdują zasadzie: "Od przybytku głowa nie boli". Owszem, to prawda, że obecnie do zapewniania bezpieczeństwa komputera niezbędnych jest kilka narzędzi zabezpieczających.

Chodzi jednak o kilka różnych aplikacji, np. antywirus, firewall i program antyszpiegowski, a nie trzy czy cztery niezależne programy antywirusowe, działające jednocześnie w tle i masowo generujące alerty o wykryciu kolejnych szkodników.

Dublowanie antywirusów nie ma żadnego sensu i skończyć się może jedynie problemami - aplikacje będą się wzajemnie oskarżały o bycie szkodnikiem, ponieważ będą wykrywały u konkurenta sygnatury wirusów (niezbędne aplikacji do ich poprawnego identyfikowania). Jeśli więc ktoś chce porządnie zabezpieczyć swój system, to powinien starannie wybrać optymalnego do swoich potrzeb antywirusa, kupić go (lub tylko pobrać w przypadku aplikacji darmowych) i zainstalować. Jedna porządna, odpowiednio często aktualizowana, aplikacja antywirusowa wystarczy...

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48011 )

Array ( [docId] => 48011 )