Jak proxy pomaga chronić prywatność

Jest wiele różnych sposobów surfowania w sposób bardziej anonimowy niż normalnie. Jednym z nich są tzw. proxy, czyli różnego rodzaju komputery pośredniczące pomiędzy Tobą a stronami WWW, z które odwiedzasz.

Gdy łączysz się ze stroną WWW bezpośrednio, Twoja przeglądarka i dostawca sieci przekazują jej szereg informacji na Twój temat. Masz na to niewielki wpływ, możesz jednak skorzystać z pośrednika. Wówczas wysyłane przez Twój komputer żądanie wyświetlenia danej strony internetowej nie trafia bezpośrednio na nią, lecz do serwera proxy. Dopiero serwer proxy przekazuje Twoje żądanie do strony WWW, przekazując jej wyłącznie informacje o sobie (Twoje dane zostaną zarejestrowane tylko przez serwer proxy).

Zawartość żądanej strony internetowej trafia najpierw do serwera proxy, który przekazuje ją do Twojego komputera. Dzięki temu odwiedziłeś stronę anonimowo, bowiem zebrała ona dane nie o Twoim komputerze, a o serwerze proxy. Wszystkie dane o Tobie pozyskał za to serwer proxy, dlatego powinna być to zaufana maszyna.

Obszerną listę bezpłatnych serwerów proxy znajdziesz na stronie www.publicproxyservers.com.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47708 )

Array ( [docId] => 47708 )