Konfigurowanie programu Prey w smartfonie z systemem Android

W celu zapewnienia poprawnego działania aplikacji w smartfonie, trzeba poświęcić kilka chwil na konfigurację. Przed rozpoczęciem upewnij się, że jesteś połączony z Internetem.

Żeby skonfigurować pracę programu Prey w smartfonie:
 • Uruchom aplikację Prey.
 • Przy pierwszym uruchomieniu program zapyta, czy masz już konto w projekcie Prey. Wybierz Yes, aby zalogować się na posiadane konto lub No, żeby wcześniej dokonać rejestracji.
 • Podaj dane logowania, a następnie kliknij Track my Device. Spowoduje to automatyczne dodanie smartfona do śledzonych w panelu administracyjnym Twojego konta.
 • W następnej odsłonie ekranu Prey poprosi o przyznanie pozwolenia m.in. na resetowanie hasła i nakładanie blokady na urządzenie. Kliknij Uaktywnij, aby przyznać prawa i umożliwić aplikacji pracę.
 • Następnie zobaczysz okno z głównymi ustawieniami aplikacji.
 • Prey nie śledzi Twojego telefonu przez cały czas, kiedy jesteś jego właścicielem - aplikacja aktywuje się na żądanie. W przypadku wersji dla systemu Android, program należy aktywować, wysyłając wiadomość SMS z innego urządzenia o określonej treści. Wskaż SMS Activation message, a następnie podaj treść, po której nastąpi rozpoczęcie wysyłki raportów.
 • Zatrzymywanie raportowania również odbywa się w ten sam sposób. W celu ustalenia treści wiadomość SMS zarządzającej wysyłkę kliknij SMS deactivation message.
 • Użyj opcji Revoke extra permissions, jeśli chcesz odinstalować Prey ze swojego telefonu - opcja ta odbiera aplikacji przyznane wcześniej prawa, bez czego odinstalowanie jej nie jest możliwe.
 • Kliknij Active SIM detection, a następnie Contact to notify. Podaj w polu nr telefonu, na który ma być wysyłana wiadomość SMS w przypadku zmiany karty SIM. Otrzymana wiadomość będzie zawierała numer telefonu przypisany karcie SIM złodzieja. Możesz też wybrać Assign to current SIM - ta da znać aplikacji, że obecnie używana karta SIM należy do prawowitego właściciela telefonu. Wróć do ekranu z listą wszystkich ustawień.
 • Wskaż Account management. W tym miejscu możesz ustawić hasło do panelu administracyjnego Prey, wykreślić urządzenie z Twojego konta oraz obejrzeć wygenerowane raporty (w przeglądarce WWW telefonu).
 • Ostatnia pozycja Execution control pozwala na żądanie uruchomić bądź zatrzymać śledzenie telefonu przez program Prey oraz włączyć wyświetlanie powiadomienia w momencie wysyłania raportu.

 • Prey przed każdą próbą zmiany ustawień żąda hasła do Twojego konta w projekcie, zmiana ustawień przez osoby postronne nie jest więc łatwa do wykonania.
Rys. Prey po zainstalowaniu w smartfonie może być zdalnie aktywowany poprzez wiadomość SMS o wskazanej treści

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz finansowania, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój oraz w zakładaniu nowej firmy w dowolnej wysokości. Uzyskaj finansowanie po przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Czy potrzebujesz tych środków na prowadzenie działalności i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem [email protected] whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Dziękujemy

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47225 )

Array ( [docId] => 47225 )