Kontrola rodzicielska w systemie Windows Vista

System Windows Vista jako pierwszy wyposażony został w funkcje kontroli rodzicielskiej, dzięki którym masz możliwość monitorowania sposobu, w jaki Twoje dzieci korzystają z komputera.

System Windows Vista umożliwia generowanie szczegółowych raportów, które dokładnie pokazują Ci czynności wykonywane przez Twoje dziecko przy komputerze. Zawierają między innymi informacje o uruchamianych grach i programach oraz odwiedzanych witrynach internetowych.


Wraz z systemem Windows Vista dostarczana jest bezpłatna usługa online, która umożliwia nałożenie ograniczeń dotyczących typów stron WWW, które dziecko może odwiedzać. Ograniczenia te mogą być oparte o kategorie, do których należą witryny, na przykład pornografia lub hazard, lub o określone adresy stron WWW. Ograniczenia te działają z większością przeglądarek internetowych.

Aby uruchomić kontrolę rodzicielską w Windows Vista, należy najpierw włączyć funkcję Kontrola rodzicielska dla konta dziecka. Następnie dostosować ustawienia internetowe, limity czasu, klasyfikację gier oraz ograniczenia dotyczące używania programów dla jego konta.

 

Kontrolę rodzicielską można zastosować jedynie w odniesieniu do standardowych kont użytkowników. Najpierw należy więc sprawdzić, czy dzieci posiadają takie konta, ponieważ Kontroli rodzicielskiej nie można zastosować w odniesieniu do konta z uprawnieniami administratora.

Aby skonfigurować kontrolę rodzicielską dla dziecka, musisz zalogować się na komputerze przy użyciu konta z uprawnieniami administratora, a następnie:

  • Kliknij przycisk Start, przejdź do Panel sterowania/Konta użytkowników i wybierz opcję Konfigurowanie ustawień kontroli rodzicielskiej. Jeśli wyświetli się zapytanie o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
  • Kliknij nazwę konta, dla którego chcesz skonfigurować kontrolę rodzicielską.
  • Kliknij opcję Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia, a następnie kliknij przycisk OK.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47732 )

Array ( [docId] => 47732 )