Kontrolowanie ukrytych funkcji systemu

Systemy Windows mają szereg funkcji, które mogą naruszać prywatność użytkownika, np. poprzez wysyłanie raportów o błędach na serwery Microsoftu. Aby tego uniknąć, warto użyć narzędzia, które pozwoli wyłączyć takie niechciane elementy systemu.

xp-AntiSpy w rękach wprawionego użytkownika jest niezwykle potężnym narzędziem, ponieważ pozwala zmieniać ukryte ustawiania systemu operacyjnego. Działa doskonale zarówno z systemem XP, jak i Vista.

xp-AntiSpy pozwala wyłączyć wiele uciążliwych funkcji systemu operacyjnego, jak raportowanie błędów czy automatyczne pobieranie dodatków. Umożliwia kontrolę internetowego łącza i ukrycie komputera przed innymi osobami działającymi w tej samej sieci. Bardzo wiele systemowych usług nigdy Ci się do niczego nie przyda, a działając, spowalniają znacznie pracę komputera.

 

Aplikacja sugeruje zmiany, ale nie musisz ich wszystkich akceptować. Możesz wybrać taką konfigurację, która najbardziej Ci odpowiada. Zanim dokonasz jakichkolwiek, zmian warto zapisać początkową konfigurację komputera (XP Antispy ma odpowiednią funkcję do tego celu), żeby w razie kłopotów móc do niej powrócić. To bardzo ważne, ponieważ majstrowanie w zaawansowanych ustawieniach systemu może skończyć się awarią Windows.


Rys. xp-AntiSpy umożliwia zmianę ukrytych ustawień Windows

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47792 )

Array ( [docId] => 47792 )