Nadmierne obciążenie komputera podczas skanowania antywirusowego

Podczas skanowania twardego przez Microsoft Security Essential Twój komputer może znacząco zwolnić. Jeśli przeszkadza Ci to w pracy, zmień odpowiednie ustawienia w programie, żeby rozwiązać problem.

Jeżeli Twój komputer znacząco zwalnia podczas skanowania, możesz też zmniejszyć wartość opcji Ogranicz zużycie procesora CPU podczas skanowania do ze standardowych 50% na, np. 20%. Wydłuży to wprawdzie skanowanie ale pozwoli Ci zachować możliwość sprawnego korzystania z komputera. Gdy i to nie pomoże wybierz po lewej stroni Ochrona w czasie rzeczywistym i odznacz opcję Włącz ochronę w czasie rzeczywistym. Będziesz wówczas polegał jedynie na skanowaniu, ale Twój komputer przyśpieszy w codziennej pracy.

Możesz także skorzystać z opcji Wykluczone pliki i lokalizacje i wskazać foldery, które wyłączysz ze skanowania. Pamiętaj jednak, że jest to działanie potencjalnie niebezpieczne.

 

Zwłaszcza jeżeli często korzystasz z kwarantanny, warte rozważenia jest zaznaczenie w Zaawansowane opcji Usuń pliki poddane kwarantannie po i wybranie np. 1 tydzień. Dzięki temu nie będziesz musiał już pamiętać o okresowym czyszczeniu kwarantanny.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47647 )

Array ( [docId] => 47647 )