Ochrona przed dialerami

Większość użytkowników łączy się z Internetem przez stacjonarną sieć kablową, a analogowe modemy telefoniczne odeszły w niepamięć. Jednak czasem zdarza się, że Twoje łącze internetowe nie działa lub jesteś, np. poza miastem i musisz pilnie skorzystać z Internetu. W takiej sytuacji możesz użyć modemu telefonicznego lub GSM.

W takiej sytuacji możesz się narazić na znaczne koszty, jeśli w Twoim komputerze zainstalował się dialer – program, który bez twojej zgody łączy się poprzez numer dostępowy o kosztach wielokrotnie przekraczających typowe koszty dostępu do Internetu.

Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją, warto – o ile czasami korzystasz z modemu – zainstalować antydialer, czyli program uniemożliwiający pracę dialerom. Godny polecenia jest polski Anti-Dialer Toolkit Pro (http://adtp.prv.pl), który udostępnia skaner plików i pozwala na wykrywanie i blokowanie połączeń dial-up z numerami o podwyższonej opłacie. Tym sposobem łącząc się przez modem możesz mieć pewność, że płacisz za połączenie tyle ile powinieneś.

 


Rys. Anti-Dialer Toolkit Pro to narzędzie ubezpieczające tych, którzy muszą czasem korzystać z modemu. Dzięki niemu rachunek telefoniczny jest taki jaki być powinien

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48212 )

Array ( [docId] => 48212 )