Ostrzeżenia przed groźnymi stronami WWW

Wirusy, konie trojańskie i inne szkodniki mogą dostać się do komputera ze stron WWW. Szczególnie narażeni są użytkownicy przeglądarki Internet Explorer, którzy po wejściu na podejrzaną stronę mogą nawet nie zauważyć, że w ich komputerze został zainstalowany groźny program.

Firma McAfee przygotowała bezpłatną wtyczkę SiteAdvisor, która ostrzega użytkownika, jeśli dana strona zawiera niebezpieczne elementy. Wtyczka działa z przeglądarkami Internet Explorer oraz Firefox. Możesz ją pobrać ze strony www.siteadvisor.com. Ostrzeżenia wyświetla w wynikach wyszukiwania w Google, Yahoo lub MSN, gdyż jest to najczęstszy sposób odwiedzania nowych witryn. Oprócz tego potrafi zaalarmować także, gdy już wejdziesz na podejrzaną stronę.


Rys. Wtyczka SiteAdvisor to doskonałe uzupełnienie przeglądarki internetowej – wyświetla ostrzeżenia o groźnych stronach w wynikach wyszukiwania

Po zainstalowaniu wtyczki zobaczysz w wynikach wyszukiwania kolorowe ikony przy każdej stronie na liście. Ikona zielona oznacza, że strona jest bezpieczna. Ikona żółta to ostrzeżenie, np. autorzy danej strony mogą zajmować się spamem. Ikona czerwona alarmuje, że dana witryna zawiera groźny kod. Szczegółowe informacje o witrynie pojawią się, gdy klikniesz na widniejącą przy niej ikonę.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49602 )

Array ( [docId] => 49602 )