Ostrzeżenia przed niebezpiecznymi stronami

Jeśli strona internetowa zawiera podejrzany kod lub podszywa się pod zaufaną stronę, warto wyposażyć przeglądarkę internetową w rozszerzenie, które potrafi w porę ostrzec użytkownika przed zagrożeniem.


W takiej sytuacji dobrze zainstalować wtyczkę Web of Trust, która sprawdza stronę przed jej wyświetleniem w globalnym rankingu zawierającym ponad 20 milionów witryn. Następnie pokazuje, jaką dana strona ma ocenę bezpieczeństwa. Wtyczka potrafi również zablokować najważniejsze zagrożenia.

Rys. Informacje o stronie wyświetlane przez wtyczkę Web of Trust
Web of Trust powstał sześć lat temu i tworzy ranking na podstawie ocen użytkowników, którzy korzystają z wtyczki. Witryny są oceniane pod czterema względami: zaufania, wiarygodności operatora, prywatności i bezpieczeństwa dzieci. Stopień zaufania witryny oceniany jest w pięciostopniowej skali oznaczonej kolorami - od ciemno czerwonego do ciemnego zielonego; obliczany algorytmicznie przez połączenie ocen użytkowników i danych z innych źródeł.

 

Z wtyczki mogą skorzystać użytkownicy Firefoksa, Chrome’a, Opery i Internet Explorera, pobrawszy ją ze strony www.mywot.com.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy