Pomyłkowa aukcja

To problem dotyczący sprzedającego zdarza się stosunkowo rzadko, ale warto o nim wspomnieć, bo może kiedyś zechcesz coś sprzedać w serwisie aukcyjnym i szkoda by było paść ofiarą takiego oszustwa.

Jeśli wystawiasz przedmiot na aukcji, możesz określić kwotę, za którą zgodzisz się sprzedać przedmiot „od ręki” (np. ten sposób na Allegro nazywa się „Kup Teraz”) i cenę minimalną, poniżej której przedmiotu nie zgadzasz się pozbyć. Kłopot w tym, że niektórzy nie ustalają tej drugiej opcji. Oszuści stosują specjalne programy, które śledzą aukcje w poszukiwaniu okazji. Jeśli, na przykład, chcesz sprzedać samochód za 200 000 zł, a przez przypadek ustawisz kwotę 2 000, to możesz spotkać się z tym, że już po kilkunastu sekundach auto zostanie sprzedane za tę nikczemnie niską kwotę.

Co gorsze, zgodnie z prawem nic nie możesz zrobić, sprzedałeś właśnie auto za taką właśnie kwotę, jaka zostanie uzyskana podczas aukcji. Jest to zgodne z regulaminem aukcji. Przed tym problemem chroni, tzw. kwota minimalna. Jeśli ustawisz ją, w tym przypadku powiedzmy na 190 000, to przedmiot nie zostanie sprzedany, jeśli aukcja nie osiągnie tej wartości.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47833 )

Array ( [docId] => 47833 )