Resetowanie zapomnianych haseł w Windows

Zapomniane hasła, pomylone nazwy użytkowników to sytuacje, które mogą przysporzyć naprawdę wiele kłopotów i skutecznie zablokować dostęp do systemu operacyjnego. Sytuacje takie wcale nie są rzadkością, wystarczy, że z firmy odejdzie główny administrator, albo firma, która wdrażała dany system nie przygotuje wyczerpującej dokumentacji. Pomimo wielu zarzutów stawianych przez społeczności open source, system plików NTFS zapewnia dość wysoki poziom bezpieczeństwa naszych danych. Na szczęście istnieje kilka darmowych narzędzi, które mogą nam pomóc zresetować hasła użytkowników i uzyskać dostęp do systemu Windows. Jednym z nich jest The Offline NT Password & Registry Editor.

The Offline NT Password & Registry Editor jest darmowym narzędziem opartym na jądrze Linuxa, które jak sama nazwa wskazuje działa offline. Jego kod tworzy bootowalne środowisko, w którym możemy przeprowadzić kilka operacji na rejestrze systemu Windows oraz systemie NTFS wybranych partycji. Wystarczy tylko nagrać na płycie CD obraz ISO z narzędziem, a następnie uruchomić komputer z tak spreparowanej płyty.

Nie trzeba nawet znać nazw kont użytkowników systemu ani żadnego z haseł. Zamiast tego narzędzie samo sprawdzi jakie konta zostały w systemie utworzone i umożliwi ponowne ustawienie haseł dla nich. Można również resetować konta zablokowane oraz wyłączone.

UWAGA!
Należy mieć na uwadze fakt, że narzędzie wykonuje operacje na rejestrze systemu Windows. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody, które mogą wyniknąć na skutek wprowadzonych przez narzędzie zmian. The Offline NT Password & Registry Editor nie powinien być również stosowany na partycjach chronionych systemem EFS (Encrypting File System).
Narzędzie pobrać możesz ze strony:
http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49270 )

Array ( [docId] => 49270 )