Skanery wirusowe online

Bezpieczeństwo komputera należy do kwestii priorytetowych, zatem warto mieć w zanadrzu program antywirusowy. Czasem jednak, poza programem zainstalowanym na Twoim komputerze, możesz użyć alternatywnych metod skanowania dysku. Pozwoli to lepiej chronić Twoje zasoby systemowe. Aby jednak nie obciążać nadmiernie systemu, instalowaniem dodatkowego oprogramowania, sięgnij po skanery wirusowe dostępne online. Po ich uruchomieniu ze strony internetowej, na Twoim komputerze zainstalowana zostanie tylko baza wirusów, a resztę operacji program antywirusowy wykona przez sieć.

Istnieje kilka wartych polecenia skanerów online. Niemal wszystkie do prawidłowego działania wymagają zastosowania przeglądarki Internet Explorer w wersji 6.0 i wyższej oraz około 30 MB wolnej przestrzeni na dysku na bazy wirusów. Programy tego typu nie chronią komputera przed zarażeniem na bieżąco, ale pozwalają kontrolować, czy zasoby Twojego komputera nie zostały zainfekowane.

Polecanymi programami są między innymi:
http://www.mks.com.pl/skaner - skaner oparty na słynnym programie antywirusowym MkS_Vir.
http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml - wydajny system kontroli antywirusowej F-Secure Online Virus Scanner,
http://www.pandasoftware.com/activescan/pol/activescan_principal.htm - popularny skaner online programu Panda. Strona jak i skaner dostępne są w języku polskim.


Rys. MkS online - okno skanowania programu

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49282 )

Array ( [docId] => 49282 )