Skanowanie wielu plików w skanerze online Jotti

Żadne oprogramowanie antywirusowe nie gwarantuje 100% ochrony i czasami zdarza się niejednemu wszcząć fałszywy alarm, najczęściej podczas pobierania plików z Internetu. Zazwyczaj wtedy niedoświadczony użytkownik panikuje, nie wie co ma zrobić i usuwa taki "podejrzany" plik, który w rzeczywistości może być całkiem bezpieczny. Dlatego w takich przypadkach, w razie wątpliwości warto posiłkować się dodatkowymi skanerami.

JotiiQ to bezpłatna i niewymagająca instalacji aplikacja, która znacznie ułatwia korzystanie z usługi multi-skanera Jotti, bez konieczności bezpośredniego odwiedzania. Jotti's to posługujący się dziewiętnastoma znanymi silnikami antywirusowymi, takimi jak Kaspersky, G-Data, Dr. Web, Panda, Avast, F-Secure, AVG.


Cenną jej zaletą jest możliwość kolejkowania plików przeznaczonych do sprawdzenia. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wątpliwe i podejrzane pliki na główne okno aplikacji, aby dodane do kolejki, już bez naszego udziału i uciążliwego czekania na zwolnienie nierzadko obciążonego serwera, jeden po drugim (maksymalnie 3 na raz) zostały przeskanowane wszystkimi dostępnymi skanerami.

Ale to nie wszystkie korzyści aplikacji. Można jednym kliknięciem do kolejki włączyć wszystkie uruchomione procesy, te widoczne także w systemowym [Ctrl+Alt+Del) Menadżerze zadań. Aplikacja przy tym pamięta wcześnie przeskanowane pliki i zapisuje je w wewnętrznej pamięci co przyśpiesza i pozwala wyeliminować powtórne skanowanie tego samego procesu.

 

JottiQ integruje się z systemowym menu kontekstowym plików (tylko wersja instalacyjna), co przyśpiesza i ułatwia wybór plików bezpośrednio z Eksploratora Windows.

UWAGA! Do prawidłowej pracy JottiQ wymaga najnowszych bibliotek .NET Framework 4.0, a w przypadku chęci skanowania z menu kontekstowego plików także środowiska Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package, odpowiedniego dla używanej wersji systemu.

Źródło: http://poradyisztuczki.blogspot.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47786 )

Array ( [docId] => 47786 )