Skuteczna zapora sieciowa

Chcesz zainstalować program typu firewall. Chcesz aby był skuteczny, dyskretny i bezpłatny. Polecamy program GhostWall - niewielki, ale niezwykle funkcjonalny firewall. Menu opcji programu GhostWall jest proste w obsłudze, ale sam program skierowany jest do bardziej zaawansowanego użytkownika.

Po zainstalowaniu GhostWall (www.ghostsecurity.com/ghostwall) jest od razu gotowy do pracy. Gdy klikniesz jego ikonę w pasku zadań, pojawi się okno, w którym widoczne są dostępne ustawienia oraz aktywne połączenia.

Program oferuje możliwość wyszczególnienia protokołu, adresu IP, czy portu, przez który pakiety będą przepuszczane, bądź też blokowane. GhostWall wymaga od użytkownika większej wiedzy na temat sieci Internet, ponieważ nie umożliwia dodawania do listy reguł pozycji poszczególnych programów i ustawień dotyczących ich blokowania czy zezwalania na komunikację.

Reguły definiowane są poprzez podanie szczegółowych informacji dotyczących połączenia internetowego. Przy podstawowej wiedzy dotyczącej funkcjonowania transmisji danych przez Internet, jest to jednak program godny polecenia ze względu na łatwość obsługi i możliwość sprecyzowania reguł, a co za tym idzie pełnej kontroli nad komunikacją własnego komputera.

W menu Options znajdującym się w lewym górnym rogu okna programu, są dwie przydatne opcje awaryjne: Block all – umożliwia zablokowanie całego ruchu przychodzącego i wychodzącego, dzięki naciśnięciu jednego przycisku. Allow all – zezwala na cały ruch przychodzący i wychodzący.

Rys. Okno główne programu GhostWall jest przejrzyste i funkcjonalne

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48431 )

Array ( [docId] => 48431 )