Szybkie ukrywanie okien aplikacji

Możliwość szybkiego ukrycia okien programów jest szczególnie cenna wtedy, gdy w pracy używamy do celów prywatnych nie do końca akceptowanych aplikacji i nie chcemy, aby szef lub współpracownik widział co w danym momencie robimy. Także w domu pozwala ukryć przeglądane strony internetowe, zdjęcia itp. przed niespodziewanym wejściem np. dziecka.

Magic Boss Key jest bezpłatnym narzędziem do szybkiego ukrywania uruchomionego procesu(ów) jednym ruchem, za pomocą wcześniej ustalonego skrótu klawiszowego. Ukryć można nie tylko otwarte okna folderów, aplikacji Windows czy przeglądarek internetowych, ale także ikony pulpitu, a nawet cały pasek zadań.

Niewątpliwą zaletą narzędzia jest możliwość wyłączenia z ukrycia dowolnej liczby okien, oraz oczywiście przywrócenia do stanu początkowego wcześniej schowanych. Program zużywa bardzo mało zasobów systemowych, więc nawet nie zauważymy spadku wydajności.

 

Po instalacji programu należy dodatkowo pobrać i zainstalować spolszczenie interfejsu. Nie ma z tym żadnego problemu i wystarczy kliknąć ściągnięty plik instalacyjny. Niestety spolszczenie nie jest najlepsze i warto go samemu poprawić. To zwykły plik tekstowy, który znajduje się w folderze Language, a edytować można go w Notatniku.

Aby przygotować się do ukrycia jakieś aktywnej aplikacji, dowolnego systemowego okna albo okna folderu np. Moje dokumenty, Moje obrazy itd. uruchamiamy Magic Boss Key, a wszystkie otwarte w danym momencie okna znajdą się na liście w głównym oknie interfejsu. Po jej przejrzeniu zaznaczamy te, które mamy zamiar ukryć.

Po niespodziewanym wejściu niepożądanej osoby wciskamy oba klawisze myszy (prawy i lewy), a natychmiast zaznaczone okna zostaną ukryte. W ten sam sposób je przywracamy.Gdy dodatkowo zależy nam także na ukryciu ikon pulpitu, paska zadań, czy wyciszeniu dźwięku, w ustawieniach należy zaznaczyć odpowiednie opcje. Tu także zmienimy "gorący" klawisz skrótu na F12.


Źródło: http://poradyisztuczki.blogspot.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47810 )

Array ( [docId] => 47810 )