Testowanie zabezpieczeń komputera

Zastanawiasz się, czy Twój komputer jest dobrze zabezpieczony, albo może chcesz się przekonać, czy firewall faktycznie poprawia bezpieczeństwo? Możesz to sprawdzić, korzystając ze specjalnych testów. W ten sposób przekonasz się też, jak Twój komputer widzi haker, szukając ofiar poprzez Internet. Co ważne, przeprowadzenie testów zabezpieczeń domowego komputera nie jest trudnym zadaniem, poradzisz sobie z nim bez problemu. Uruchamia się je w przeglądarce internetowej i po prostu czeka na wyniki.

Zbiór solidnych testów znajdziesz na witrynie www.pcflank.com. Z ich pomocą wyszukasz otwarte porty, ocenisz zabezpieczenia przeglądarki czy wykryjesz ewentualne słabe punkty systemu operacyjnego. Lista dostępnych testów jest w menu po lewej stronie.


Rys. Witryna www.pcflank.com pozwala szybko ocenić poziom bezpieczeństwa Twojego komputera

Quick Test to zbiór podstawowych testów oceniających podatność komputera na różne zagrożenia i wykrywających konie trojańskie. Stealth Test pozwala stwierdzić, czy firewall dobrze ukrywa obecność Twojego komputera w sieci. Browser Test sprawdza, czy Twoja przeglądarka WWW pozostawia na zewnątrz jakieś informacje o użytkowniku. Trojan Test wykrywa obecność koni trojańskich. Advanced Port Scanner pozwala ustalić, które porty są otwarte w Twoim komputerze. Z kolei Exploits Test wykrywa podatności systemu operacyjnego na różnego rodzaju ataki.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49252 )

Array ( [docId] => 49252 )