Wyłączanie opcji autologowania w Windows XP

Jeśli Twój system wykorzystuje opcję automatycznego logowania, to nie zawsze masz wpływ na to, kto może z niego korzystać podczas Twojej nieobecności. Pomimo wygody tego rozwiązania niesie ono ze sobą zagrożenia dla bezpieczeństwa komputera oraz Twoich danych. Dlatego polecamy wyłączenie tej opcji i logowanie się do systemu za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Jednak nie zawsze wyłączenie automatycznego logowania jest proste.

Jeśli wcześniej skonfigurowałeś opcję automatycznego logowania i chcesz ją wyłączyć możesz spróbować jednej z poniższych metod.

Metoda 1
Domyślnie mechanizm zaimplementowany w bibliotece Gina.dll sprawdza stan naciśnięcia klawisza SHIFT, gdy włączona jest opcja autologowania. Jeżeli klawisz SHIFT zostanie przytrzymany podczas procesu uruchamiania systemu, Gina.dll zignoruje wartość parametru AutoAdminLogon i poprosi użytkownika o wprowadzenie danych dostępowych. Jest to oczywiście tylko tymczasowe rozwiązanie.

Metoda 2
  • Naciśnij Start, a następnie Uruchom.
  • W polu komend wpisz control userpasswords2 i naciśnij OK.
  • W oknie dialogowym, które pojawi się na ekranie upewnij się, że zaznaczone jest pole: Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.
  • Naciśnij OK.

 

Rys. Sprawdzanie hasła podczas logowania zapewnia większy poziom bezpieczeństwa

Metoda 3

  • Naciśnij Start, a następnie Uruchom.
  • W polu komend wpisz rundll32 netplwiz.dll,ClearAutoLogon.

Jeśli masz inne problemy z logowaniem do Windows, np. zapomniałeś hasła, zajrzyj do porady o resetowaniu zapomnianych haseł.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48634 )

Array ( [docId] => 48634 )