Wyłączanie rozgłaszania SSID w sieci bezprzewodowej

SSID (Service Set Identifier) to element potrzebny do nawiązania połączenia z siecią bezprzewodową. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania haker może łatwo ustalić SSID, ale możesz mu utrudnić zadanie i ukryć ten identyfikator.

Producenci urządzeń Wi-Fi z reguły nadają parametrowi SSID standardową wartość, którą może być nazwa producenta lub urządzenia. Dlatego najpierw powinniście zmienić fabryczną nazwę SSID na inną, żeby nie ułatwiać życia hakerom. Pozwoli to również uniknąć problemów z działaniem sieci, gdy w zasięgu pojawi się druga sieć radiowa z taką samą nazwą SSID. Dopiero w następnym kroku wyłączcie domyślnie aktywną funkcję rozgłaszania SSID, która umożliwia hakerowi łatwe wykrycie sieci bezprzewodowej i ustalenie jej parametrów.


Rys. Program Netstumbler dostarcza wszystkich ważnych informacji na temat sieci radiowej, także identyfikator SSID

Ustawienia związane z SSID zmienisz bezpośrednio w punkcie dostępowym. Producenci udostępniają do konfiguracji swoich produktów odpowiednie oprogramowanie lub umożliwiają konfigurację z poziomu przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje, jak połączyć się z panelem administracyjnym punktu dostępowego, znajdziesz w instrukcji użytkownika dołączonej do Twojego modelu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49738 )

Array ( [docId] => 49738 )