Zabezpiecz się przed utratą danych – tworzenie kopii zapasowych w Windows XP

O tym, że kopie zapasowe ważnych danych robić należy wie chyba każdy użytkownik nie tylko popularnych okienek, ale również innych systemów operacyjnych. Niestety, nie każdy wie, że Windows XP dysponuje bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze narzędziem stworzonym specjalnie do tego celu.

Narzędzie Kopia zapasowa w Windows XP pozwala bardzo szybko utworzyć kopie zapasowe plików i ustawień użytkowników oraz przywracać je w razie awarii. Dane mogą być archiwizowane na dyskietkach, twardych dyskach czy chociażby nośnikach CD/DVD.

Aby uruchomić narzędzie tworzenia kopii zapasowych:
1. Kliknij Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe i wybierz Kopia zapasowa.
2. Domyślnie uruchomiony zostanie Kreator kopii zapasowej lub przywracania.
3. Naciśnij Dalej.
4. W kolejnym oknie wybierz opcję Wykonaj kopię zapasową plików i ustawień (lub Przywróć pliki i ustawienia, jeśli chcesz przywrócić dane z wcześniej utworzonej kopii zapasowej) i naciśnij Dalej.
5. Teraz możesz zdecydować, o tym co zawierać ma kopia zapasowa. Do wyboru masz dane z folderu Moje dokumenty oraz ustawienia, Dokumenty i ustawienia wszystkich osób, Wszystkie informacje na tym komputerze, a także możliwość ręcznego wyboru danych, które znajdą się w pliku archiwum. Pamiętaj, że dokonany w tym kroku wybór ma wpływ na ilość wymaganego wolnego miejsca na nośniku, na którym zamierzasz składować pliki kopii zapasowej.


Rys. Narzędzie pozwala wybrać, co ma zawierać kopia zapasowa
6. Wybierz miejsce do zapisania kopii zapasowej oraz jej nazwę, a następnie kliknij Dalej.
7. W ostatnim oknie znajduje się podsumowanie dokonanych przez Ciebie wyborów. Jeśli wszystko się zgadza, możesz nacisnąć przycisk Zakończ.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49316 )

Array ( [docId] => 49316 )