Zabezpieczanie laptopa przed kradzieżą

Jest kilka sposobów na zabezpieczenie laptopa czy smartfona przed kradzieżą. Najlepiej działać na przekór zasady „mądry Polak po szkodzie” i zainstalować w swoim urządzeniu specjalne oprogramowanie zabezpieczające.

Prey to bezpłatne oprogramowanie, którego zadaniem jest ustalenie lokalizacji skradzionego urządzenia – komputera (wspierane systemy to Windows, Mac OS oraz Linux) lub telefonu z systemem Android. W przygotowaniu jest także wersja dla iPhone’ów. Określanie położenia odbywa się z wykorzystaniem zainstalowanego w urządzeniu odbiornika GPS lub karty Wi-Fi po nawiązaniu połączenia z najbliższym punktem dostępowym (Prey potrafi automatycznie łączyć się z najbliższym otwartym hot spotem, aby poprzez triangulację możliwe było ustalenie lokalizacji).

W każdym urządzeniu, które ma być monitorowane przez Prey, należy zainstalować klienta usługi. To właśnie ta aplikacja komunikuje się z serwerami Prey i dostarcza informacji o lokalizacji skradzionego sprzętu.

W celu zainstalowania klienta usługi Prey w komputerze wykonaj następujące czynności:

  • Wejdź na stronę http://preyproject.com/download.
  • Wybierz wersję odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego, np. Prey for Windows.
  • Po zakończeniu pobierania uruchom instalator. Następnie kliknij kolejno Next, Agree, Next oraz Install. Możesz zmienić domyślną ścieżkę, do której zostaną skopiowane pliki programu (C:\Prey).
  • Na końcu kliknij Finish, pozostawiając zaznaczoną opcję Configure Prey Settings, co pozwoli od razu skonfigurować aplikację.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47518 )

Array ( [docId] => 47518 )