Zachowaj anonimowość w Internecie

Podczas surfowania w Internecie w odwiedzanych miejscach zostają po Tobie ślady, przede wszystkim adres IP, który pozwala zidentyfikować komputer. Jeśli chciałbyś zachować anonimowość i nie zdradzać swoich prawdziwych danych, warto sięgnąć po wyspecjalizowane programy.

Kilka programów opracowano specjalnie z myślą o tym, żeby użytkownik pozostał anonimowy w sieci. Jednym z nich jest JAP, dzięki któremu użytkownik komputera staje się trudnym do zlokalizowania celem. JAP przełącza ruch sieciowy pomiędzy komputerami używającymi tego programu. Dzięki temu Twój komputer, który może stać na biurku w Warszawie, staje się dla osoby próbującej go namierzyć, np. laptopem w Barcelonie.

Co ważne, JAP sprawia, że osoby lub programy śledzące Twoje ruchy w sieci są stale kierowane na fałszywe tropy, zapewniając Ci anonimowość w sieci. Drobna uwaga dla początkujących – program jest bardzo fajny i skuteczny, ale jednocześnie trudny w obsłudze i wymagający minimalnej wiedzy informatycznej. Musisz uważać podczas korzystania z programu, ponieważ zła konfiguracja spowoduje całkowite odłączenie komunikacji internetowej.

 


Rys. JAP skutecznie maskuje źródło ruchu sieciowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48226 )

Array ( [docId] => 48226 )