Walidacja PHP + JavaScript

Kategoria: Zastosowania PHP
Data: r.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak brzemienne w skutkach może okazać się wysłanie do bazy danych informacji podanych przez klienta bez wcześniejszego sprawdzenia ich poprawności. Pod pojęciem poprawności rozumieć należy nie tylko kwestie formatowania, sprawdzania pustych pól formularza czy choćby upewnienia się, czy adres e-mail podany przez klienta posiada znak „@” w swojej strukturze, ale również kwestie bezpieczeństwa i celowego podawania przez intruzów nieprawidłowych informacji. W tym artykule przedstawimy podstawowe zasady walidacji oraz praktyczne sposoby weryfikowania poprawności zmiennych przesyłanych z formularzy. Pokażemy, jak sprawdzać łańcuchy znaków, liczby, daty czy chociażby adresy e-mail. Opisane metody prezentować będą zarówno walidację wykonywaną po stronie serwera, jak i wstępną walidację dokonywaną w środowisku przeglądarki klienta za pomocą skryptów JavaScript.

W ebooku opiszemy:

  • Zasady, sposoby oraz zalety i wady dostępnych typów walidacji oraz jak spowodować, by internauci docenili naszą stronę internetową i chętnie na nią wracali
  • Sposoby walidacji po stronie serwera
  • Jak sprawdzać po stronie serwera łańcuchy znaków, adres e-mail, pola liczbowe oraz datę?
  • Sposoby walidacji po stronie klienta
  • Co różni, a co łączy PHP i JavaScript?
  • Model obiektowy JavaScript
  • Jak stworzyć uniwersalny skrypt działający po stronie klienta, który można będzie z łatwością umieścić na dowolnej stronie?

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Ciekawe

Ocena użytkownika:
4
Zgłoś naruszenie regulaminu
data:

Jak dla mnie OK:)

Ocena użytkownika:
4
Zgłoś naruszenie regulaminu

Array ( [idEbook] => 25 [tagname] => walidacja-php-javascript )
Array ( [idEbook] => 25 [tagname] => walidacja-php-javascript )