Automatyczne usuwanie spamu w Poczcie systemu Windows

Nowy klient pocztowy w systemach Windows Vista i Windows 7 ma wbudowane mechanizmy obrony przed niechcianymi wiadomościami e-mail. Wiadomości, które w sposób oczywisty stanowią spam (np. reklamy), są automatycznie identyfikowane i przenoszone do specjalnego folderu o nazwie Wiadomości-śmieci.

Czułość filtra antyspamowego możesz regulować w zależności od tego, czy przepuszcza on za dużo spamu (trzeba wtedy zwiększyć jego czułość) lub zbyt dużo ważnych wiadomości umieszcza w Wiadomościach-śmieciach (wtedy należy jego czułość zmniejszyć).

E-maile w folderze Wiadomości-śmieci powinieneś zawsze okresowo przeglądać, aby upewnić się, że nie znajdują się tam ważne wiadomości e-mail uznane pomyłkowo za spam.

Regulacji działania filtra dokonuje się w następujący sposób:
  • Uruchom Pocztę systemu Windows.
  • Z menu Narzędzia wybierz polecenie Opcje wiadomości-śmieci.
  • Teraz musisz wybrać odpowiedni dla Ciebie poziom ochrony.
Są następujące rodzaje ochrony:
  • Bez automatycznego filtrowania - jeśli chcesz całkowicie wyłączyć blokowanie wiadomości śmieci. Pamiętaj jednak, że Poczta systemu Windows będzie i tak nadal blokowała wiadomości z domen i adresów e-mail umieszczonych na liście zablokowanych nadawców.Niski - jeśli nie otrzymujesz wielu wiadomości śmieci i chcesz blokować tylko najbardziej oczywisty spam.Wysoki - jeśli otrzymujesz wiele wiadomości śmieci i chcesz zablokować jak najwięcej
    z nich.Tylko lista bezpiecznych nadawców - jeśli chcesz otrzymywać wiadomości wyłącznie od osób oraz z domen, które znajdują się na liście bezpiecznych nadawców.

 

Pamiętaj, że e-maile od osób oraz z domen, które nie znajdują się na liście bezpiecznych nadawców, będą traktowane jak wiadomości śmieci. Takie rozwiązanie jest więc sensowne tylko wówczas, gdy np. dane konto pocztowe (adres e-mail) ma służyć wyłącznie kontaktom np. z współpracownikami firmy, ale już nie z kontrahentami zewnętrznymi.

Rys. Folder wiadomości-śmieci

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy