Bezpłatny hosting, czyli miejsce na własną stronę WWW

Żeby mieć własną stronę WWW czy serwer FTP do wymiany plików, potrzebne jest miejsce na internetowym serwerze. Na szczęście w Internecie jest wiele firm, które oferują bezpłatnie takie usługi.

Ciekawą propozycją jest darmowe konto na stronie 000webhost.com. Aby je założyć:
  • Otwórz stronę www.000webhost.com/order.php.
  • Wpisz wybraną przez siebię subdomenę po słowach or, I will choose your free subdomain (recommended). Będzie to adres Twojej strony.
  • Podaj swoją nazwę użytkownika (Your name), adres e-mail (Your email) oraz wpisz dwukrotnie hasło (Password i Type password again).

Rys. Fragment formularza na stronie 000webhost.com
  • Odczytaj dwa słowa w polu reCAPTCHA i wpisz je poprawnie.
  • Zaznacz pole wyboru przy I agree to Terms Of Service i wciśnij Create My Account.
  • Na kolejnej stronie kliknij link Activate Account.
  • Zaloguj się na stronie http://members.000webhost.com i poczekaj na aktywację konta. Mimo informacji, iż aktywacja konta nastąpi w ciągu 24 godzin, zazwyczaj dzieje się to nieco szybciej.
  • Po aktywacji poproś o potwierdzenie adresu e-mail (e-mail confimation) i sprawdź swoją pocztę na podanym koncie e-mail - jeżeli otrzymałeś wiadomość o tytule Welcome to 000webhost.com, a po potwierdzeniu e-maila również wiadomość Confirm your e-mail oraz Account (…) is ready!, to Twoje konto zostało utworzone.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Bezpłatny hosting owszem przyciąga informatyków sloganem ale jest z tym wiele problemów - przeważnie to reklamy i ograniczony transfer, zarówno na dysku jak i odczyty... ja uważam że np. za 39,90 na rok można w wielu firmach hostingowych kupić serwer www na rok jak np. w http://www.webd.pl/serwery - mniej niż 40zł to wychodzi po kila złotych na miesiąc : ) a masz zawsze support

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy