Acer czy Lenovo - który komputer dla gracza sprawdzi się lepiej?

Autor: Artykuł sponsorowany
Gracze uważnie porównują wszystkie parametry sprzętu, zanim zdecydują, który komputer stacjonarny będzie najlepszym zakupem. Ich uwadze nie umknie żaden detal! Wśród najchętniej wybieranych sprzętów dla fanów gamingu znajdziesz modele takich firm, jak Acer czy Lenovo. Który komputer sprawdzi się lepiej i sprosta wysokim wymaganiom? Sprawdź, zanim kupisz!

Komputer stacjonarny dla gracza - jak wybrać?

Wielu miłośników gier preferuje komputery stacjonarne zamiast laptopów gamingowych. Wybór takiego sprzętu daje szansę na dostosowanie stanowiska do gier do swoich potrzeb - możesz dokupić taki monitor lub klawiaturę, jakie najlepiej ci odpowiadają. Komputery stacjonarne o mocnej specyfikacji są tańsze od porównywalnych pod względem specyfikacji laptopów. Pamiętaj jednak, że cena samego sprzętu to nie koniec wydatków: sam monitor może znacznie podnieść końcowy rachunek.
Gracze, porównując parametry komputerów, uważnie czytają niemal każdą informację zawartą w opisie produktu. Poszczególne modele często różnią się niuansami, ale idzie za tym także różnica w cenie. Co warto dokładnie przeanalizować? Weź pod uwagę:
  • procesor - najlepiej minimalnie sześciordzeniowy;
  • RAM - im więcej, tym lepiej - minimum to 8 GB;
  • rodzaj i pojemność dysku - dobrze sprawdza się szybki dysk SSD;
  • karta graficzna;
  • sprawdzony system chłodzenia;
  • zasilacz o właściwej mocy;
  • liczba i rozmieszczenie złączy.
Lista elementów do porównania jest krótsza niż w przypadku laptopów - odpadają bowiem parametry wyświetlacza. Tym będziesz uważniej się przyglądać przy wyborze monitora.

Acer czy Lenovo - który komputer dla gracza wybrać?

 
Zanim zaczniesz analizować poszczególne modele, dobrze określić, w jakie gry lubisz najbardziej grać i jakie mają one zwykle wymagania. Z jednej strony, w ciągu najbliższych lat wymagania sprzętowe będą pewnie rosły, z drugiej - komputer stacjonarny możesz bez większego problemu rozbudować. Pozwoli ci to znaleźć złoty środek i określić, jakie parametry są kluczowe w twoim nowym sprzęcie. Nie zapominaj o wyznaczeniu budżetu!
Jeśli zastanawiasz się między urządzeniem marki Acer a Lenovo, najprościej będzie porównać dwa sprzęty w podobnej cenie. Dzięki temu będziesz mieć pojęcie o kluczowych podobieństwach i różnicach. Możesz też wybrać sprzęt tej marki, do której masz zaufanie, bo korzystasz z innych rozwiązań konkretnego producenta. Zwróć jednak uwagę, że oferta gamingowa marki Acer jest zdecydowanie szersza.
Pora przyjrzeć się bliżej dwóm propozycjom w podobnej cenie - nieco ponad 4000 zł. Zobacz, co proponuje Acer oraz Lenovo!
  • ACER Aspire TC-1760 DG.E31EP.002 i5-12400 - sprzęt ma 6-rdzeniowy procesor Intel® Core™ i5-12400, do tego 16 GB RAM i szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Karta dźwiękowa to NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5, a system operacyjny - Windows 11. Ten komputer jest świetnie oceniany przez użytkowników, którzy podkreślają niezawodność i wydajność tego sprzętu. Co ciekawe, pozytywne opinie to nie tylko zasługa graczy, ale również osób szukających dobrego stacjonarnego komputera do codziennych zastosowań.
Jak na tym tle wypada Lenovo? Tutaj warto przyjrzeć się urządzeniu w podobnej cenie.
  • LENOVO Legion T5 26IOB6 90RT00CCPL i5-11400F - wyróżnia się ciekawą obudową. Kluczowe parametry prezentują się następująco: procesor ma 6 rdzeni (Intel® Core™ i5-11400F), do tego 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Karta dźwiękowa w tym modelu to NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6. System operacyjny jest taki, jak w omówionym wcześniej komputerze Acer - Windows 11. Użytkownicy w opiniach podkreślają doskonały design i szybką pracę urządzenia.
Wiesz już, który model będzie lepszym wyborem? Sprzęty obu producentów pozwolą ci cieszyć się ulubionymi grami i będą doskonałą inwestycją na dłuższy czas. Sprawdź stacjonarne komputery do gier w sklepie MediaMarkt, porównaj parametry poszczególnych urządzeń i sprawdź recenzje. Zakup na pewno będzie udany!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50201 )

Array ( [docId] => 50201 )
Array ( [docId] => 50201 )