Co oznacza BCC podczas wysyłania e-maili

Kiedy piszę e-mail, mój program pokazuje mi trzy pola tekstowe do wprowadzenia adresu e-mail odbiorcy: DO, DW i UDW. Dotychczas wprowadzałem wszystkich odbiorców do pola ,,Do”. Do czego służą dwa pozostałe pola?

Podział na DO, DW i UDW ma charakter czysto organizacyjny: Twoja wiadomość zostanie dostarczona wszystkim odbiorcom. Oto krótki przegląd, czym się różnią od siebie poszczególne pola: Do. Wprowadź adresatów, których adresy e-mail chcesz podać i od których możesz oczekiwać odpowiedzi lub podjęcia jakiegoś działania. Każda wiadomość e-mail musi zawierać co najmniej jednego odbiorcę, w przeciwnym razie nie możesz jej wysłać.

Rys. 1. Różne pola adresowe w programie pocztowym

DW W polu DW wprowadź adresy odbiorców, których chcesz poinformować o treści wiadomości e-mail, ale nie oczekujesz żadnych komentarzy lub działań. Angielski zwrot CC oznacza ,,Carbon Copy” (dosłownie lustrzane odbicie) i oznacza po prostu kopię. Odbiorcy DW otrzymują wiadomość e-mail jedynie w celach informacyjnych. Kiedy otworzą wiadomość e-mail , będą mogli zobaczyć, że ich adres e-mail znajduje się w polu DW.

UDW Odbiorcy UDW otrzymują wiadomość ukrytą. W przeciwieństwie do odbiorców DO i DW, których adresy są widoczne dla wszystkich, adresaci UDW nie są wymienieni. ,,B” zgodnie z angielskim odpowiednikiem BCC oznacza ,,blind”, czyli ,,ślepy” – niewidzialny. Opcja UDW jest stosowana, gdy chcesz poinformować osoby trzecie o wiadomości e-mail, o których nie wiedzą odbiorcy z pól DW i DO. Można dowiedzieć się, że jest się odbiorcą w polu UDW, gdy po otworzeniu e-maila, spojrzy się na obszar odbiorców wiadomości, gdzie adres e-mail nie jest widoczny.

Korzyść dla Ciebie. Dzięki różnym polom możesz dać do zrozumienia odbiorcom, w jaki sposób powinni zareagować i jaki związek mają z komunikatem z e-maila.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50122 )

Array ( [docId] => 50122 )