Korzystaj z Internetu jeszcze wygodniej

Firefox przez wiele lat był najpopularniejszą przeglądarką, ale został zdetronizowany przez Google Chrome, który zdołał przekonać wielu użytkowników. Jednak nowa wersja Firefoksa oznaczona numerem 57 sprawia, że ta przeglądarka znowu dołącza do walki o pierwszeństwo i niemal zrównuje się z Chrome.
Wszystkie pozostałe przeglądarki, w tym przestarzały Internet Explorer i jego następca, Edge, nie mogą konkurować pod względem szybkości działania. Firefox ma do zaoferowania nie tylko wydajne ładowanie stron internetowych, ale nowocześnie zaprojektowany interfejs i nowe przydatne funkcje, które znacznie ułatwiają surfowanie po Internecie. Na przykład, po kliknięciu opcji Biblioteka znajdziesz wszystkie ważne dane: ostatnio odwiedzane strony, zakładki i pobrane pliki.
Możesz także wypróbować następującą sztuczkę w przeglądarce Firefox, gdy szukasz prezentu urodzinowego w wyszukiwarce Google (www.google.pl). Na wyświetlonej liście wyników możesz otworzyć wybrany link w nowej karcie przeglądarki, naciskając kółko myszy. Strona z wynikami wyszukiwania pozostaje otwarta i możesz wrócić do niej, klikając kartę przeglądarki. Dzięki temu znacznie łatwiej wrócisz do wyników wyszukiwania i znajdziesz prezent urodzinowy w najniższej cenie.
Ta funkcja jest także dostępna, jeśli Twoja mysz nie ma kółka lub gdy pracujesz na notebooku. W takim przypadku po prostu przytrzymaj klawisz [CTRL] i kliknij wynik wyszukiwania, który ma zostać otworzony w nowej karcie przeglądarki.

 
Rys. 1. Najnowsza wersja przeglądarki Firefox oferuje wiele przydatnych funkcji
Przeglądarkę Firefox możesz pobrać ze strony www.mozilla.org/firefox. Wersja 57 Firefoksa nosi nazwę Quantum. Oferuje nie tylko większą szybkość przeglądania, ale również nowe funkcje i całkowicie zmieniony interfejs.
Polecamy Firefoksa, jeśli szukasz szybkiej, stabilnej i wygodnej w obsłudze przeglądarki internetowej. W odróżnieniu od Chrome twórcy Firefoksa, fundacja Mozilla, są niezależną organizacją, która bardzo poważnie podchodzi do kwestii ochrony danych.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy