Rób przelewy przez Internet, nie trać czasu na poczcie

Posiadanie własnego internetowego konta bankowego ma szereg zalet – możesz z niego korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a to wszystko bez wychodzenia z domu. W tej poradzie przeczytasz, jak postawić swoje pierwsze kroki w świecie bankowości internetowej.
Bankowość internetowa polega na tym, że z usług i transakcji bankowych możesz korzystać domowym zaciszu. Do tego potrzebny jest tylko komputer, przeglądarka internetowa i dostęp do Internetu. Dzięki dostępowi do rachunku bankowego przez Internet można w szybkim czasie wykonać przelew, wpłacić pieniądze czy zrobić zakupy (po co samemu dźwigać ciężkie siatki?). Takie usługi świadczą już wszystkie banki obecne na rynku.
Rys. 1. Przykładowa strona banku internetowego
Założenie konta internetowego jest bardzo proste. Po pierwsze sprawdź, czy w ten sposób możesz korzystać ze swojego obecnego konta bankowego. Jeśli nie, należy złożyć wniosek na stronie internetowej wybranego banku. Listę z odnośnikami do formularzy składania wniosków internetowych wszystkich banków, które oferują taką możliwość, można znaleźć na stronie www.siewie.pl/jak-zalozyc-konto-internetowe. Banki, które oferują taką możliwość to na przykład: mBank, Alior Sync, Inteligo, ING Bank Śląski, Citi Handlowy, Getin Bank, Credit Agricole, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Multibank, Bank Zachodni WBK, Millennium Bank, Toyota Bank oraz Bank Pocztowy.
 
Przy wyborze banku szczególnie warto zwrócić uwagę na to czy prowadzenie rachunku jest darmowe, jak kształtują się koszty przelewów i czy do konta jest wydawana darmowa karta do korzystania z wpłatomatów i bankomatów.
W zależności od wybranego banku, procedura zakładania konta może się trochę różnić, jednak zwykle odbywa się to tak, że na początku należy wybrać rodzaj umowy - elektroniczną lub papierową dostarczoną nam przez kuriera. Po założeniu konta staniesz się posiadaczem pakietu aktywacyjnego, który gwarantuje działanie konta online. Ostatni krok to użycie konta internetowego po jego uruchomieniu przez bank. Sposób postępowania przy założeniu konta internetowego jest szybki i łatwy. Nie wymaga szczególnych umiejętności i każdy może sobie z tym poradzić. Zakładanie konta przez Internet ma wiele zalet, np. unikniesz długich kolejek w placówce banku.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50092 )

Array ( [docId] => 50092 )