Rób szybko zrzuty ekranowe w przeglądarce Firefox

Zrzuty ekranu – często nazywane także screenshotami – są szczególnie przydatne, kiedy chcesz szybko i łatwo zapisać zawartość ekranu. Jeśli, np. właśnie zarezerwowałeś przez Internet najbliższe wakacje, możesz błyskawicznie zapisać wyświetlane na ekranie dane dotyczące rezerwacji lub lotu.

Mimo że Windows ma własną funkcję, przy pomocy której możesz zrobić zrzut, ale dzięki przeglądarce Firefox uda Ci się zrobić screenshot jeszcze szybciej, a dodatkowo w lepszej jakości. Oto jak to działa:
  1. Aby aktywować funkcję przechwytywania ekranu w przeglądarce Firefox, kliknij lewym przyciskiem myszy trzy kropki na pasku adresy przeglądarki Firefox

Rys. 1. Kliknij ikonę z trzema kropkami, aby szybko uzyskać dostęp do funkcji wykonywania zrzutów ekranu

  1. Rozwinie się menu. Kliknij polecenie Wykonaj zrzut ekranu (B).
  2. Teraz okno przeglądarki pokaże się w ciemnym przezroczystym kolorze. Kliknij w lewym górnym rogu obszaru, który chcesz przechwycić, przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij kursor w prawy dolny róg. Powstanie prostokąt, którego zawartość stanowi zrzut ekranu. Zwolnij przycisk myszy, gdy przeciągniesz go myszką w żądane miejsce.
  3. Po wybraniu obszaru zrzutu w prawym dolnym rogu pojawi się symbol Strzałki. Po kliknięciu na nią utworzony w ten sposób zrzut ekranu zostanie zapisany jako plik graficzny w folderze Pobrane.
 
Rys. 2. Zapisz zrzut ekranu w folderze Pobrane, klikając lewym przyciskiem myszy na symbol strzałki

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50098 )

Array ( [docId] => 50098 )