Wygodnie przechodź do programu, którego chcesz właśnie używać

Czy masz skróty do najważniejszych dla siebie programów na pasku zadań Windows? Super, ponieważ teraz każdy z nich można od razu uruchomić – wystarczy kliknąć myszką jego symbol.
Pasek zadań w dolnej części ekranu jest zawsze widoczny, nawet jeśli otwarty jest jakiś program czy okno dialogowe. Jednak po co sięgać po myszkę, skoro Twoje dłonie i tak są już na klawiaturze, a swój cel można osiągnąć, wciskając prostą kombinację klawiszy?
   Kiedy na klawiaturze wciśniesz sam [klawisz Windows], otwiera się menu startowe. Analogicznie działa kliknięcie myszką symbolu Windows (rysunek 1) znajdującego się w lewym dolnym rogu ekranu.
Rys. 1. Kombinacja klawiszy wystarczy, żeby uruchomić program
 
Jeżeli chcesz przy pomocy samej klawiatury uruchomić program z menu startowego, należy wcisnąć klawisz Windows i cyfrę odpowiadającą pozycji programu na liście zadań. Przykładowo, jeżeli chcesz uruchomić program Word, to w przypadku pokazanym na rysunku 4 należy wcisnąć kombinację [Windows]+[4]. Chcesz otworzyć przeglądarkę Chrome, wciśnij kombinację klawiszy [Windows]+[1], natomiast menedżer plików uruchomi się po wciśnięciu [Windows]+[2].

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły


Polecamy