Mity sprzętowe: kup nowy procesor, a Twoje życie stanie się prostsze

AMD czy Intel zawsze będą mówić, że po instalacji ich nowego procesora wszystko będzie szybsze, wprost rewelacyjne i cudowne, ale prawda jest taka, że są to tylko procesory i nie potrafią robić cudów obiecywanych przez producentów.

Oczywiście, nowszy typ procesora jest zawsze szybszy niż starsza wersja. Jednak, zanim podejmiesz decyzje o jego kupnie, zastanów się, do czego go potrzebujesz. Po co kupować nowy procesor obsługujący wirtualizację, jeśli większość użytkowników nawet nie wie, co to znaczy i prawdopodobnie nigdy nie skorzysta z tej technologii? Czy Twoje gry i programy obsługują wszystkie funkcje oferowane przez nowy procesor? Zanim wysupłasz oszczędności na najnowszy, czterordzeniowy procesor, może okazać się, że programy nie potrafią z niego korzystać. Z reguły warto kupić tańszy, dwurdzeniowy procesor i zaczekać, aż ceny najnowszej technologii nieco spadną.

Jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa. Na samym procesorze sprawa się nie kończy. Przy najnowszych technologiach czeka Cię wymiana połowy komputera, przede wszystkim płyty głównej, a często również karty graficznej, pamięci RAM, zasilacza. Później czeka Cię jeszcze ponowna instalacja Windows i sterowników. Warto?

 


Rys. Procesor po prawej ma ładniejszą obudowę! Tylko czy to wystarczający powód, żeby wymieniać ten stary, który działa wciąż wystarczająco wydajnie?

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 48098 )

Array ( [docId] => 48098 )
Array ( [docId] => 48098 )