Poprawianie chłodzenie laptopa

Zwłaszcza w przypadku starszych laptopów (z zamontowanymi energochłonnymi procesorami nie różniącymi się niczym od ich stacjonarnych odpowiedników) zdarza się, że zaprojektowane chłodzenie nie wystarcza i obudowa laptopa mocno się nagrzewa.

Dzieje się tak zwłaszcza przy dłuższym obciążeniu komputera, np. w czasie grania czy kodowania sygnału wideo.W takiej sytuacji możesz, m.in. pobrać program SpeedswitchXP (www.diefer.de/speedswitchxp). Dzięki niemu przełączysz procesor w tryb energooszczędny nawet wówczas, gdy komputer będzie działał na zasilaniu z gniazdka. Wolniejsza praca procesora to mniejsze zużycie energii i mniej wydzielonego ciepła, ale jednocześnie również gorsza wydajność komputera.

Jeżeli nie przenosisz zbyt często komputera z miejsca na miejsce, możesz kupić podstawkę chłodzącą, np. Aeolus firmy Enermax (cena do 200 zł). Jest ona wyposażona w wiatraczki, które chłodzą laptopa od spodu.


 

Rys. Podstawka chłodząca pozwoli również znaleźć dogodniejsze ustawienie laptopa - z uwzględnieniem Twoich zmęczonych nadgarstków

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 47755 )

Array ( [docId] => 47755 )
Array ( [docId] => 47755 )