Instalacja Windows w 10 krokach

Przy pomocy płyty instalacyjnej DVD, należy zupełnie od nowa wgrać na komputer system Windows 10. Ale bez obaw, będę towarzyszył przy tym procesie od początku do końca.
Wgrywanie systemu Windows 10 krok po kroku
1. Należy wsunąć płytę z Windows 10 do napędu DVD. Następnie ponownie uruchomić komputer z włożoną płytą.
Wskazówka - aby Komputer uruchomił się z płyty DVD należy ewentualnie zmienić kolejność uruchamiania w BIOSie. Robi się to w następujący sposób: zaraz po włączeniu komputer na monitorze wyświetli informacje dotyczące pamięci RAM, nośników i BIOSu. Tu pojawi się także komunikat „Press DEL to Enter BIOS“. Zatem zaraz po włączeniu należy nacisnąć Delete (lub „“ lub „“ - należy zwracać uwagę na wskazówki na ekranie: „Press XX to Enter BIOS“ i in. ). Po załadowaniu menu BIOS, przyciskami strzałek należy przejść do menu „Advanced BIOS Features“  i znaleźć wpis „sekwencja bootowania”. Tu należy ustawić „First Boot Device“ „DVD“ (lub „USB“). Ustawienia należy zapisać poprzez Save & Exit.
Wskazówka: Jeżeli w przyszłości podczas uruchamiania komputera będzie w nim znajdować się płyta DVD lub pendrive USB, to komputer zawsze będzie próbował uruchomić się najpierw z tego nośnika. Należy więc wyjąć płytę DVD lub pendrive USB przed kolejnym uruchomieniem systemu.
 
2. Pojawi się komunikat „Press any key to boot from CD/DVD“. Wówczas należy wcisnąć dowolny przycisk. Pojawi się logo Windows 10. Kilka chwil później zostajemy przekierowani do menu „Windows Setup”. Jeżeli nie zostało to wcześniej ustawione, to należy dokonać następujących ustawień:
Język instalacji: polski (Polska)
Czas i format waluty: polski (Polska)
Klawiatura i sposób wprowadzania: polski.
Należy kliknąć Dalej, następnie Instaluj teraz. Pojawi się komunikat „Instalacja zostaje uruchomiona”.
3. W następnym kroku należy wprowadzić klucz Windows. Następnie proszę wprowadzić klucz licencyjny i wcisnąć Dalej.
4. Następnie należy wybrać, czy chcemy zainstalować wersję Pro, czy Home. To zależy od klucza licencyjnego. Proszę go tu wprowadzić.
5. Przez odhaczenie należy potwierdzić warunki licencyjne i kliknąć Dalej.
6. W następnym etapie należy wybrać Instalację użytkownika i zaznaczyć dysk, na którym zamierzamy  zainstalować Windows 10, kliknąć Sformatuj oraz OK.
Uwaga: Wszystkie dane na dysku zostaną skasowane! Następnie wystarczy już tylko kliknąć Dalej. Potem system Windows 10 zostaje od nowa zainstalowany na komputerze.
 
Wskazówka: Po jakimś czasie należy usunąć płytę DVD z napędu (po zakończeniu „Przygotowania plików do instalacji"). W przeciwnym wypadku podczas ponownego uruchomienia może dojść do komplikacji. Instalacja trwa maksymalnie 20 minut.
7. Po ponownym uruchomieniu Windows 10 poprosi o wprowadzenie numeru seryjnego. Również w tym miejscu należy zignorować wskazówki i tylko kliknąć na Przełóż na później.
8. W kolejnym kroku należy wybrać ustawienia ekspresowe. W końcu Microsoft spyta, czy jest to komputer firmowy, czy prywatny. Należy wybrać prywatny i kliknąć Dalej.
9. Jeżeli mamy konto Microsoft, to w następnym kroku należy kliknąć w dane logowania i kliknąć na zaloguj. Opcjonalnie można dodatkowo stworzyć PIN. Jest to bardziej praktyczne i bezpieczne niż hasło MS, gdyż działa tylko dla tego komputera. Dlatego należy kliknąć Stwórz PIN. W następnym kroku w obu polach należy wpisać dowolną kombinację cyfr o co najmniej 4 cyfrach. Następnie kliknąć OK.
10. Teraz pojawi się okno ustawień Cortany, osobistej asystentki głosowej Windows. Cortana jeszcze nie działa w polskiej wersji językowej. Może w którejś kolejnej aktualizacji? Gotowe - jeszcze kilka minut i Windows 10 jest gotowy do pracy!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Czy jak komputer po włączeniu wyświetla "No boot device found", mimo podłączonego dysku twardego, to wtedy też można zacząć instalację z DVD?

Ocena użytkownika:
4
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49869 )

Array ( [docId] => 49869 )