Tak tworzy się (prawie) niedające się złamać hasło Windows

Czy zostawiamy otwarte drzwi do domu? Raczej nie. Każdy, kto jest choć odrobinę rozsądny, zabezpiecza własne cztery ściany przy pomocy zamka możliwie odpornego na włamania. W ten sposób należy też wybierać hasła - te szczególnie bezpieczne, w przeciwieństwie do bezpiecznego zamka, są bezpłatne. Bezpieczne hasło Microsoft jest obowiązkiem nie tylko z tego powodu. Mianowicie każdy, kto posiada nasze hasło, ten może dowolnie przeglądać zawartość dysku internetowego OneDrive i czytać maile np. w poszukiwaniu dalszych haseł.
Tak tworzy się bezpieczne hasło:
  1. Proszę otworzyć stronę internetową login.live.com. Po czym zalogować się swoimi danymi logowania Microsoft. Po lewej pod zdjęciem profilowym kliknąć na zmień hasło.
  2. Tu można wybrać różne opcje, aby otrzymać bezpieczny kod. Można wybrać mail - w miejscu XXXX, trzeba wpisać adres mailowy, ewentualnie powtórzyć i kliknąć wyślij kod.
  3. Po krótkim czasie na naszą skrzynkę pocztową otrzymamy wiadomość z tytułem Kod zabezpieczający dla konta Microsoft zawierający sekwencję cyfr. Tę sekwencję cyfr należy wpisać na stronie internetowej w odpowiednie pole i kliknąć Dalej.
  4. W następnym etapie najpierw należy w górnym polu wpisać stare hasło, a w poniższych polach nowe, bezpieczne hasło (patrz wskazówka poniżej).

Nie do złamania, a mimo to łatwe do zapamiętania

Nowe hasło powinno mieć co najmniej dziesięć znaków - a najlepiej jeszcze więcej. Przy tym oprócz prostych sekwencji cyfr zabronione są wzory na klawiaturze i pojęcia powszechnie znane, a także imiona osób bliskich, znajomych, zwierząt domowych, sławnych ludzi oraz własny adres. Łatwe do zapamiętania a mimo to bezpieczne hasła uzyskuje się poprzez zdania do zapamiętania. Dla konta Microsoft na przykład: "To hasło jest mi potrzebne, aby zalogować się do Windows 10." Początkowe litery dają wówczas: "Thjmp,azsdW10." Tego rodzaju hasła są dla hakerów (prawie) nie do złamania, jeżeli chronimy swój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem przy pomocy dobrego skanera antywirusowego. W przeciwnym wypadku tak zwany keylogger może zarejestrować dane wpisywane na klawiaturze. W takim przypadku nie pomoże najlepsze hasło.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 49851 )

Array ( [docId] => 49851 )